Постачання Україні ракет ATACMS може захистити її критичну інфраструктуру - Вершбоу
Таку думку в ексклюзивному коментарі Укрінформу під час симпозіуму «Україна у Вашингтоні та за його межами» висловив колишній заступник генсека НАТО, експосол США в росії Александер Вершбоу.
«Думаю, зараз настав час для США переглянути деякі рішення щодо надання Україні певних видів озброєння, які могли б звузити можливості рф використовувати території, близькі до лінії розмежування, в тому числі Крим, для ударів по інфраструктурі без побоювань отримати відповідь», - сказав колишній високопоставлений дипломат.
Він уточнив, що це стосується насамперед ракет ATACMS, які зможуть уражати вогневі засоби військ рф, котрі обстрілюють об’єкти енергетичної інфраструктури в Україні. Вершбоу також підкреслив, що Захід має допомогти Україні зберегти ініціативу, а також продовжувати тиск на росію, аби не дозволити її військам перепочити, відновити свої сили й переозброїтися.
За його словами, попри поширену експертну думку, що зима зазвичай створює певну паузу в бойових діях, у нинішній ситуації в Україні цього дозволити не можна.
«Підтримання військового тиску (на росію – ред.) з перемогою як чіткою ціллю не може бути чимось розпливчастим. Метою має стати перемога України», - підкреслив колишній заступник генсека НАТО.
Він також висловив думку, що США та інші країни паралельно розглядають нові санкції проти росії на тлі її варварських атак на цивільну інфраструктуру України.
Нагадаємо, система ATACMS (Army Tactical Missile System – ред.) є балістичною ракетою класу «земля-земля», яка застосовується з платформи HIMARS по цілях в радіусі до 300 кілометрів.