Лубінець пояснив, за якої умови зниклого безвісти військового можуть визнати померлим
Як передає Укрінформ, про це Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець повідомив у Телеграмі.
“Якщо захисник зник безвісти у зв’язку з воєнними діями на строк більше ніж два роки (або мінімум 6 місяців за окремих умов), родина може звернутися до суду з заявою про визнання його померлим та в подальшому звернутися за отриманням відповідних виплат”, - написав Лубінець.
За його словами, у заяві потрібно зазначити відповідно до статті 318 Цивільно процесуального кодексу України причини неможливості одержання та відновлення документів, що посвідчують факт смерті, або докази, що його підтверджують.
Окім цього, потрібно надати докази, що підтверджують викладені заявником обставини (свідчення очевидців, медичні документи про смерть).
Також слід додати до заяви довідку про неможливість відновлення втрачених документів (письмова відмова органів державної реєстрації актів цивільного стану).
“Суд може оголосити померлою особу, яка зникла безвісти у зв’язку з воєнними діями через два роки. Проте, коли відомі обставини зникнення (брав участь у бойовій задачі і не повернувся), тоді може бути оголошена померлою не раніше спливу 6 місяців”, - пояснив Лубінець.
Рішення суду про визнання особи померлою є підставою для одержання свідоцтва про смерть у органах державної реєстрації актів цивільного стану.
Як повідомляв Укрінформ, Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими розробив “дорожню карту” дій сім’ї у випадках, якщо родич, зарахований до лав Збройних сил України, правоохоронних органів, зник безвісти, потрапив у полон чи загинув. У "дорожній карті" інформація розміщена по розділах, з чіткою послідовністю дій в тій чи іншій ситуації. Завантажити “дорожню карту” можна за посиланням.