Спорядження росіян переважно копіює західне і має іноземні комплектуючі — експерт
Про це на брифінгу сказав начальник інформаційно-аналітичного відділу Центру досліджень трофейного та перспективного озброєння та військової техніки полковник Олександр Заруба, передає Укрінформ.
"Вивчаючи в Центрі досліджень трофейного та перспективного озброєння та військової техніки трофейні зразки озброєння, ми констатуємо кілька причин. Перше - нових високотехнологічних зразків озброєння, оснащення та обладнання для бійця-піхотинця в росії мізерно мало. Екіпірування російського військовослужбовця у багатьох випадках скопійовано з західних зразків і має іноземні комплектуючі. Без іноземних компонентів виробництво таких зразків практично неможливо", - підкреслив Заруба.
Зокрема, за його словами, комплекс розвідки управління та зв'язку "Стрілець", що входить до комплексу бойового екіпірування "Ратник" російського військовослужбовця, має у своєму складі комплектуючі іноземних компаній. Переносний комп'ютер командира військової розвідки з цього комплексу - це звичайний промисловий планшет виробництва компанії Leica, який використовується у будівництві, геологорозвідці.
Згодом, за словами Заруби, після купівлі однієї компанії іншою, на цих планшетах просто стали замінювати ярлики з назвою.
Окрім цього, при виробництві цього комплексу, як зазначив Заруба, використовується кабельна продукція виробництва компанії Fischer Connectors, яка за ліцензією випускається на російському заводі в санкт-петербурзі.
Ще один приклад, який навів військовий експерт, - радіостанція “Азарт”.
"З російського має лише зовнішню панель, зокрема в її складі, за нашими дослідженнями, більше 90% іноземних комплектуючих", - сказав Заруба.
Водночас, за словами Заруби, в росії традиційно висока корупційна складова при закупівлі військового спорядження.
"Ми констатуємо високу корупційну складову, закладену вже на етапі виготовлення. Практично в кожному зразку російської екіпіровки та оснащення. Так, наприклад, на закупівлю навігаторів "Перунит" витрачено у 2010-12 роках по 9 тис. доларів США за одиницю при вартості деталей в 150 доларів США. Попри заяви російського міноборони щодо закупівлі та постачання понад 300 тис. комплектів бойового спорядження "Ратнік", повний комплект цього спорядження практично не видається", - сказав експерт.
Також, за його словами, російським воякам видають шоломи дуже низької якості.
"Ми також виявляємо трофейні шоломи Ш-40, вкриті новими чохлами, каверами, які лише імітують сучасні кевларові шоломи. Єдиний військовий шолом 6Б47 збройних сил рф, наприклад, має застарілу систему кріплення та регулювання, яка при потраплянні кулі травмує бійця і нерідко призводить до каліцтва", - констатував Заруба.
Обмундирування російських військових також бажає кращого. Згідно з дослідженнями трофейних зразків, яке провів Київський науково-дослідний інститут судових експертиз, основним недоліком російського обмундирування є його висока горючість та нестійкість до дії паливно-мастильних матеріалів.
"Саме тому на більшості фото та відео російський військовослужбовець виглядає таким засмальцьованим, і саме тому в осередках пожеж він не має шансів вижити", - сказав Заруба.
Українські експерти також дослідили зразки бронежилетів, якими забезпечують російську армію. За словами Заруби, частина бронеплит у трофейних бронежилетах не відповідає заявленому класу, часто замінена сурогатами.
"Якість такої продукції становить разючий контраст із заявами про технологічну перевагу росії і тих зразків, які часто проголошуються під російським лозунгом "аналогов нєт", - зазначив Заруба.