pосатом допомагає армії рф із постачанням сировини й технологій – The Washington Post
Як передає Укрінформ, про це повідомляє The Washington Post із посиланням на отримані документи.
Зазначається, що у листі керівника департаменту росатому, датованому жовтнем 2022 року, який потрапив у руки української розвідки, йдеться про нещодавню зустріч із представниками міноборони та представниками військово-промислового комплексу росії.
Цей лист показує як державна атомна компанія, яка досі не санкціонована, пропонує надати товари російським військовим частинам і російським виробникам зброї, які вже перебувають під західними санкціями.
Серед виробників зброї – виробник ракетних комплексів «алмаз-антей»; нпк техмаш, що виготовляє некеровані бомби та системи залпового вогню; «високоточні комплекси», які виготовляють ракети «іскандер»; компанія «сплав», що виробляє реактивні системи залпового вогню «ураган», які стріляють касетними бомбами; державний авіаконгломерат і кілька російських виробників бронетранспортерів і танків.
Детальний опис продукції, доступної для використання російськими військовими та збройовою промисловістю, додається до листа, наданого газеті.
«Якщо росатом надає підтримку російській збройовій промисловості, це підлягає санкціям», — сказав Деніел Фрід, координатор із санкцій Державного департаменту до 2017 року.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що викриття щодо участі росатому в постачанні російської збройової промисловості «ще більше тривожать і доводять, що проблема є більш масштабною, ніж про неї знали раніше».
«Ядерна співпраця з сучасною росією є не тільки аморальною, оскільки вона спонсорує воєнні злочини росії в Україні, але й небезпечною. Ми закликаємо всі держави припинити будь-яке ядерне співробітництво з росією, уникати будь-яких нових спільних з росією проєктів у цій сфері та запровадити персональні санкції щодо ключових посадовців і співробітників росатому, які втручалися в ядерну систему України», - йдеться у заяві міністра.
Кулеба зазначив, що запровадження персональних санкцій – це «абсолютний мінімум».
У самому росатомі заперечують всі звинувачення.
Як повідомляв Укрінформ, попри всі зусилля, росіянам не вдається змусити працівників Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС) масово укладати контракти із росатомом.
Фото: Christian Bruna/EPA-EFE/Shutterstock