Заявка Польщі щодо Leopard: в уряді ФРН розповіли про механізм реекспорту
Про це сказав міністр економіки ФРН Крістіан Лінднер у коментарі телеканалу Welt, передає Укрінформ.
«Є усталена процедура. Коли надходить запит, офіційне звернення, тоді в уряді запускається ця процедура, а потім приймається рішення», - сказав Лінднер, не уточнивши, про які терміни може йтися.
Він також зауважив, що Німеччина продовжує інтенсивні консультації з союзниками та партнерами щодо необхідної Україні допомоги, зокрема стосовно танків. «Політична лінія полягає в тому, що Німеччина не повинна стати стороною війни, а спроможності її армії для виконання власних завдань і завдань по обороні Альянсу не мають бути послаблені; водночас Берлін прагне посилити обороноспроможність України, яка повинна мати більшу стійкість у цій жахливій війні, ніж путін для її продовження», - заявив німецький урядовець.
Речник федерального уряду Штеффен Гебештрайт напередодні також наголосив на необхідності дотримання процедури. «Треба подивитися і все перевірити. Потім це обробляється з необхідною швидкістю, але, звичайно, й із необхідною ретельністю, якої потребують такі процедури», - сказав він.
При цьому Гебештрайт не зміг назвати точні строки ухвалення рішення, зауваживши, що «це відбувається протягом декількох днів або займає багато місяців». За його словами, у Берліні сподіваються, що міжнародні партнери дотримуватимуться закону і не стануть постачати танки третій країні без дозволу країни-виробника.
Як повідомлялося, раніше міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак заявив, що Берлін уже отримав запит Варшави про згоду на передачу Україні танків Leopard 2.