Керівник ЦПД: Потрібна кримінальна відповідальність за навмисну дезінформацію
Таку думку в. о. керівника Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Шаповалов висловив на брифінгу "ІПСО: як жити та працювати в епоху інформаційних атак", що відбувся в Медіацентрі Україна - Укрінформ.
“Головне - не знайти ІПСО, а довести, що це злочин і покарати тих, хто цим займається. Бо інакше ми ганятимемося за ІПСО, як котик за сонячним зайчиком... За це все має бути відповідальність. У найгіршому випадку йдеться про заклики до геноциду. Це досить серйозний злочин, за який треба відповідати журналістам, пропагандистам, котрі просувають ті чи інші наративи, у результаті яких ми маємо відкриту агресію на теренах України”, - сказав Шаповалов.
На його думку, криміналізація таких діянь потрібна, “бо на сьогодні ми говоримо про боротьбу з дезінформацією - а чи десь закріплено у нас відповідальність за дезінформацію?”.
Нагадаємо, абревіатура ІПСО розшифровується як "інформаційно-психологічна операція". Тобто це застосування пропаганди (а також дезінформації, кібератак, перебільшення чи применшення інформації та інших методів впливу) в рамках інформаційної війни.
Фото: moderndiplomacy.eu