В НАТО згадали жертв Голокосту та про російські злочини в Україні
Як повідомляє Укрінформ, інформація про цю подію оприлюднена сьогодні на сайті НАТО.
«В НАТО відзначили Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту скорботною церемонією в брюссельській штаб-квартирі Альянсу. Говорячи про цю подію, заступник Генерального секретаря НАТО Мірча Джоане зауважив, що цього року День пам’яті є «особливо болісним для кожного з нас тут, у Європі» після того, як майже рік тому росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну.
У церемонії вшанування жертв Голокосту взяли участь постійні представники при НАТО від Італії та Польщі, а також Посол Ізраїлю Хаїм Регев, керівник дипломатичної Місії Ізраїлю при ЄС і при НАТО.
Під час виступу на церемонії заступник Генерального секретаря НАТО назвав російську агресію проти України найбільшою безпековою загрозою з часів Другої Світової війни.
«Ми бачили жахливі сцени, які, як ми вважали, можна знайти лише у підручниках історії. Вони є гострим нагадуванням про те, якою вразливою є свобода, і що ми інколи не можемо сприймати мир і безпеку як даність… Відстоюючи наші цінності сьогодні, ми також вшановуємо всіх, хто кожного дня бореться за свободу й демократію», - зауважив Джоане, наголошуючи на важливості єдності НАТО у підтримці України та у зміцненні оборони самого Альянсу.
На знак скорботи за загиблими під час Голокосту сьогодні у штаб-квартирі Альянсу були приспущені державні прапори всіх 30-ти країн-союзниць.
Як повідомлялося, вчора, вперше в історії двосторонніх відносин, з членами Північноатлантичної Ради зустрівся Президент Ізраїлю Іцхак Герцоґ. Сторони обговорили розвиток партнерства у новій ситуації з безпеки, коли режим Ірану розв’язав жорстокі репресії в самій країні, надає росії військову допомогу у її агресії проти України, та продовжує зусилля з отримання ядерної зброї для панування у регіоні та у світі.
Під час спільної заяви для преси Генеральний Секретар НАТО Єнс Столтенберг та президент Ізраїлю Іцхак Герцоґ висловили солідарність з Україною та готовність продовжувати надавати їй допомогу у боротьбі проти російського вторгнення.
Фото: NATO