Washington Post розкрив деталі того, як США спонукали Шольца до передачі Україні «Леопардів»
Як передає Укрінформ, про це йдеться в публікації Washington Post.
Доти кілька тижнів США намагалися переконати Шольца надати Україні «Леопарди», але той був непорушний.
"Берлін і Вашингтон повинні разом протистояти москві, сказав він Байдену під час телефонної розмови. Німеччина не надішле свої Leopard 2, якщо Сполучені Штати й надалі відмовлятимуться надсилати Abrams М1", - йдеться у публікації.
При цьому були присутні радник з питань національної безпеки Джейк Салліван і Блінкен.
Байден непокоївся, що чим довше триває публічна суперечка щодо танків, тим більшої шкоди вона завдає його пріоритету щодо України: збереженню єдності Заходу на чолі зі США перед обличчям російської агресії.
Саме Блінкен запропонував можливий вихід із ситуації – оголосили про готовність постачати «Абрамси» для задоволення «довгострокових» потреб Києва. Це могло б забезпечити Шольцу прикриття, якого він прагнув, аби надати «Леопарди» негайно.
Це також дало Пентагону час для розв’язання проблеми з навчанням українських військових та налагодженням необхідної логістики, оскільки Abrams вважаються складними у використанні та потребують особливих умов обслуговування, а тому навряд чи вони надійдуть в Україну швидко.
Байден оголосив про плани постачання Україні танків Abrams 25 січня. Відразу Німеччина заявила про передачу «Леопардів» зі свого арсеналу, «очоливши зусилля з організації європейського внеску», як висловився президент США.
Відтак адміністрація заявила, що продемонструвала чітку прихильність Байдена йти до кінця з Україною і зберегти коаліцію. Шольц, чиї дії дістали назву «шольцінг» в українських мемах минулого літа, заявив у середу, що справжнє значення цього терміну – «Німеччина робить найбільше».
Через два дні Міністерство оборони України оголосило про наступне велике прохання до Вашингтона – щодо літаків F-16.
Нагадаємо: за словами міністра оборони Олексія Резнікова, Україна сподівається незабаром отримати від союзників бойові літаки.