Зеленська поділилася порадами, як допомогти людям із посттравматичним стресом
Як передає Укрінформ, про це перша леді написала в Телеграмі.
«Кожна новина про влучання ракети в житлові будинки - це загиблі й поранені. А ще - психологічна травма для людей, що знаходяться в епіцентрі катастрофи, хай навіть фізично вони неушкоджені», – зауважила Зеленська.
За її словами, саме після таких загрозливих ситуацій може розвиватися посттравматичний стресовий розлад (ПТСР).
«Як не зашкодити людині з ПТСР, намагаючись допомогти? Разом з МОЗ зібрали основні поради директорки Центру психічного здоров’я і реабілітації «Лісова поляна» Ксенії Возніциної», - написала перша леді.
Зокрема, не рекомендується просити постраждалих розповісти про травматичну подію, адже людям із ПТСР може бути складно говорити, до того ж це може спричинити ретравматизацію. Не слід також говорити, ніби ви знаєте і розумієте, що людина відчуває.
Не можна звинувачувати й дорікати через реакції та прояви емоцій, просити опанувати себе, оскільки людина з ПТСР не може цього зробити.
«Люди, які пережили травматичні події, часто не почуваються щасливими, тому варто уникати висловів «тобі пощастило вижити», – зазначила Зеленська.
Окрім того, додала вона, не можна знецінювати пережитий людиною досвід, але не слід і героїзувати його. Не варто також казати, що час лікує, адже лікують фахівці.
Як повідомляв Укрінформ, за оцінками ВООЗ від розладу психічного здоров’я у зв’язку з війною можуть потерпати до 10 мільйонів українців, або приблизно чверть населення.
Фото: ОП