Ситуація в енергосистемі після атаки ракетами і дронами складна, але контрольована - Укренерго
Як передає Укрінформ, про це Укренерго повідомляє у Телеграмі.
“Більше ніж добу ворог безперервно атакує енергетичні об’єкти нашої країни. Сьогодні вночі відбулась 17 атака ворожих дронів в південному та південно-східному регіонах. На жаль, знову є влучання по теплоелектростанціях та об’єктам магістральних мереж. Завдяки професійній роботі аварійних бригад, вдалося оперативно заживити споживачів за резервними схемами та уникнути аварійних знеструмлень”, - зауважили в компанії.
Через мережеві обмеження, введені після пошкодження росіянами об’єктів магістральних мереж, при зростанні споживання можливі аварійні відключення в Хмельницькій, Житомирській, Київській областях та Києві.
На Одещині фахівцям Укренерго разом з обленерго вдалося ввести в роботу частину обладнання, продовжуються роботи над поверненням регіону енергоживлення, ідеться в повідомленні.
Заміри фактичного споживання продовжаться наступного тижня.
Як нагадали в Укренерго, енергосистема України зазнала вже 14 ракетних атак ворога та 16 хвиль атак БПЛА по енергооб’єктах. Крім цього, понад 10 ГВт основних встановлених потужностей наразі недоступні українській енергосистемі і перебувають під контролем росіян. Це найбільша в Україні та Європі Запорізька АЕС, а також Запорізька ТЕС, Луганська ТЕС, Вуглегірська ТЕС, Каховська ГЕС. Крім цього, на тимчасово захоплених територіях півдня також розташована більшість вітрових та сонячних електростанцій. Крім АЕС, решта електростанцій – це ключові регулюючі потужності. Саме вони забезпечують покриття споживання у пікові ранкові та вечірні години, де наразі найбільший дефіцит.
Як повідомляв Укрінформ, 10 лютого російські загарбники здійснили масштабну атаку ракетами і дронами на 13 областей України, є загиблі і поранені цивільні.
За даними голови Державної служби з надзвичайних ситуацій Сергія Крука, в Україні внаслідок масштабної ракетної атаки росіян 10 лютого постраждали 12 осіб.