Пам’яті телережисера Василя Яворського
Василь Яворський – відомий львівський телережисер, який любив свою роботу, життя та рок. Але понад усе – Україну, за волю якої пожертвував цим усім.
Василь Яворський був співавтором цього спецпроєкту. Разом із журналісткою Оксаною Клим вони створювали документальні програми та фільми про ветеранів АТО, а згодом Героїв російсько-української війни.
«Цей проєкт був для нього особливим. Він дуже хотів, щоб історії хлопців не були забуті», - пригадує Ольга Цап.
Василь записав понад 80 «Історій Героя» та зняв три документальні фільми, які були відзначені численними нагородами. Ще до повномасштабного вторгнення, щойно на Львівщині оголосили набір до тероборони, одним із перших записався до її лав - в 103-ю окрему бригаду ТрО ЗСУ.
Бригада Василя боронила Україну у самому пеклі – на Донецькому напрямку. Але його фото і відео, дописи у соцмережах із фронту завжди були переповнені іронією та позитивом. А головне - вірою у перемогу та краще майбутнє.
Вирвавшись у свою першу відпустку, Василь примчав до Львова, щоб одружитися зі своєю коханою – Світланою. Пара уже багато років була разом, але узаконити стосунки вирішили саме в цей складний час. Вони будували плани на майбутнє, мріяли, куди подорожуватимуть, адже обоє любили мандри.
Проте, через місяць Василь Яворський загинув у бою…
«Крайній раз ми бачилися на передовій у День Незалежності, коли привезли йому тепловізор. Виявилося, що у його групи не було, а орки від них за якихось 40 метрів на другому березі річки. І вони щоночі були "сліпі", у ворога, як на долоні. Колись ми разом зробили фільм "Історія Героя Дмитра Ґудзика" і на конкурсі журналістських робіт їм. Героя України Тараса Матвіїва вибороли перше місце, а разом з ним і премію, за котру і придбала той тепловізор. Якби я знала, що бачимося востаннє…», - писала Оксана Клим.
“Він той, хто розповідав про Героїв, а тепер став таким сам. Він назавжди залишиться в наших серцях”, - зазначали колеги з "Перший Західний".
Василь був режисером програми «Вечір з Миколою Княжицьким». Він часто приходив на ефіри з сином-школярем. “Ми виходили у суботу і Василеві не хотілося губити цінний час спілкування. Я їздив до нього і інших львів‘ян на фронт, коли лише їх туди перевели зі Львова. Багато людей нарікало і справедливо. Василь - навпаки. Вважав бути на війні своїм обов‘язком. Василь Яворський - талановитий режисер, мій співавтор, чудова людина і справжній громадянин України віддав життя за нас…», - писав народний депутат Микола Княжицький.
Фото: Фейсбук Микола Княжицький
Іще було сотні постів, коментарів, співчуттів колег, побратимів, рідних, друзів. А друзів Василь мав багато, бо був веселим та спражнім. У Гарнізонному храмі святих апостолів Перта і Павла, де відбулася прощальна панахида, багато хто з колег уявляв, що б сказав Василь, якби був серед нас, і всі знали однозначну відповідь: «І що ви так тихо і сумно співаєте?! Вмикайте АС/DC». Це був улюблений його рок-гурт.
У День Пам’яті 1 листопада Радіо ПЕРШЕ присвятило Василю Яворському особливий концерт «Live for Life»: до студії запросили гурт «The Bull Dozzer» і протягом години звучав рок. Хлопці наживо виконали хіти «АС/DC» та авторські твори. Так, це був зовсім не формат цього радіо і жалобний день… але Василь Яворський вмів ламати стереотипи і вчив це робити інших.
Фото: Фейсбук Василь Яворський