Міжнародний кримінальний суд планує відкрити дві справи щодо воєнних злочинів рф в Україні - NYT

Міжнародний кримінальний суд планує відкрити дві справи щодо воєнних злочинів рф в Україні - NYT

Укрінформ
Міжнародний кримінальний суд (МКС) має намір порушити дві справи про воєнні злочини, пов’язані з російським вторгненням в Україну, і домагатиметься видачі ордерів на арешт кількох осіб.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на The New York Times.

“Міжнародний кримінальний суд має намір порушити дві справи про воєнні злочини, пов’язані з вторгненням росії в Україну, вимагаючи ордери на арешт кількох осіб”, - йдеться у повідомленні.

Ці справи будуть першими міжнародними обвинуваченнями, висунутими з початку повномасштабного вторгнення росії, і порушені після кількох місяців роботи спеціальних слідчих груп.

Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан має спочатку представити свої обвинувачення колегії суддів із досудового провадження, які вирішать, чи були дотримані правові стандарти та норми для видачі ордерів на арешт, чи потрібні додаткові докази.

Читайте також: Німеччина допомагає Україні в розслідуванні воєнних злочинів

Достеменно природа справ невідома, але прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан, під час своєї нещодавньої поїздки в Україну, багато говорив про українських дітей на тлі заяв про те, що багато з них були незаконно вивезені росією з України або незаконно переміщені в інші частини тимчасово окупованих територій. Також кремль навмисно завдавав ударів по цивільній інфраструктурі.

Поки незрозуміло, кому суд планує пред’явити обвинувачення у кожній справі.

Видання пише, що деякі дипломати та експерти не виключають, що можуть бути висунуті обвинувачення президенту росії путіну, оскільки суд не визнає імунітет для глави держави у справах, пов’язаних із воєнними злочинами, злочинами проти людяності чи геноцидом.

Водночас імовірність судового розгляду невелика, кажуть експерти, оскільки суд не може розглядати справи заочно, а росія навряд чи видасть своїх чиновників.

Прокурор МКС Хан після візиту в Україну заявив, що “не можна ставитися до дітей як до військової здобичі”.

Читайте також: Щонайменше кілька тисяч українських дітей були примусово переміщені росією - HRW

Як повідомляв Укрінформ, результати розслідування Міжнародного кримінального суду російських воєнних злочинів в Україні можна буде побачити уже цього року, про що заявив під час пресконференції, приуроченої до річниці війни, генпрокурор Андрій Костін.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-