Пам’яті загиблого захисника Тараса Савчука (позивний «Вовкулака»)
Тарас Савчук (позивний “Вовкулака”) загинув 22 грудня 2022 року під час виконання бойового завдання в районі села Білогорівка Донецької області. Воїну було 29 років.
Народився Тарас у місті Золочів Львівської області. Після здобуття освіти у Львові працював в ІТ-компанії Abto Software. На шлях захисту країни та національної ідеї став задовго до 2022 року. Він був активним учасником подій Революції Гідності, а у 2014 році долучився до лав Збройних Сил України та захищав Батьківщину на сході: служив у 54-му та 131-му окремих розвідувальних батальйонах.
Фото: Фейсбук-сторінка Тараса Савчука
У лютому 2022 року, від початку повномасштабного російського вторгнення, Тарас разом із побратимами вкотре стали на захист України. Захисник був у складі 8-го батальйону 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади. Обороняв Київщину, Чернігівщину, Сумщину, Харківщину, Луганську та Донецьку області.
Колеги Тараса з ІТ-компанії Abto Software зазначають, що він завжди був упевненим, але скромним, уважним, спокійним, але веселим та товариським. Дехто згадує, що воїн часто заявляв про готовність захищати державу в разі потреби.
“Коли Тарас прийшов у компанію, він одразу нас попередив: якщо буде потрібно — піде на фронт. Це було за рік до війни. Ми тоді так здивувалися: "Про що він говорить? Наче наразі ніяких великих загроз немає“. А потім почалась повномасштабна війна і він одразу пішов", - додала колега Ксенія.
Фото: Фейсбук-сторінка Тараса Савчука
Савчук завжди був активним, мав широкий світогляд, що давало йому перевагу у кар’єрному зростанні. За словами усіх близьких та колег, Тарас був вихованою та дуже цікавою людиною.
“Тарас — неймовірно розумна та світла людина. Він цікавився військовою історією, астрофотографією, любив походи в гори. Минулого року захопився мототуризмом. Також займався науково-дослідницькою діяльністю. Війна забирає найкращих. І це те, чого ми ніколи не зможемо пробачити росіянам навіть за сотні років. Нам бракуватиме тебе, друже. Дякуємо за твій подвиг”, - поділилися у компанії Abto Software.
Сестра загиблого, Марта, підкреслила, що він був опорою для усієї сім'ї, навіть коли його не було поруч.
Фото: Фейсбук-сторінка Olha Hrytsiuk
“Останні роки рідко бував вдома, але навіть на відстані був підтримкою і опорою, ти був механізмом нашої сім’ї! Ти сіяв спокій і добро всюди... Ти б не стояв осторонь, коли прийшли на нашу землю, будь-хто, але не ти... Багато хто каже, що я втратила брата, єдиного, рідного, але ти зі мною, ти у моєму серці і в серцях всіх, хто тебе знав, назавжди! Спи спокійно, братику, ти був найдостойнішою людиною з усіх, кого я знаю”, - написала дівчина.
Друзі полеглого героя присвятили його низку дописів. Кожен зазначає, яким патріотом був Савчук.
“Ми багато чого обговорювали - від стосунків та книжок, до зачісок СС, він ніколи не говорив про людей погано, а своїх побратимів перед відбоєм знайомив із мудрістю стоїків. Ти був амбасадором Львова, фланерства і смачної кави, чоловічої витримки і манер, усіх земних чеснот. Завжди в ідеальній формі і з блиском в очах”, - такими спогадами поділилася близька подруга військового, Ольга Грицюк.
На Різдво, 25 грудня, у рідному місті тіло Героя люди зустрічали на колінах, віддаючи шану.
Фото: zolochiv.net
Вічний спочинок захисник України знайшов на Алеї Слави у рідному місті.
У Тараса Савчука залишилися батьки, сестра та дівчина.
Зараз рідні збирають підписи для присвоєння захиснику звання Героя України (посмертно). Підписати петицію можна тут.
Вічна Слава та пам'ять полеглому Герою!
Перше фото: Фейсбук-сторінка Тараса Савчука