Україна вже отримує все озброєння, необхідне для успішного контрнаступу - Павел

Україна вже отримує все озброєння, необхідне для успішного контрнаступу - Павел

Укрінформ
Україна вже отримує все озброєння, що необхідне для успішного контрнаступу ЗСУ.

Про це заявив президент Чеської Республіки Петр Павел в інтерв’ю німецькому виданню Sueddeutsche Zeitung, передає Укрінформ.

«Для успішного наступу українцям зараз потрібні танки, бронетехніка, артилерія, засоби протиповітряної оборони та велика кількість боєприпасів. На європейському рівні було вирішено виділити кошти на закупівлю та виготовлення боєприпасів. Усе це могло б допомогти Україні. Допомагають і винищувачі МіГ-29, які Україні передають Польща та Словаччина. Кожен літак має значення. Я не маю уявлення, що ми могли б зробити крім цього на цей час», - сказав колишній воєначальник.

Відео дня

Ексгенерал НАТО назвав дуже хорошим кроком рішення Німеччини про постачання танків Leopard 2, що відкрило двері для всіх інших зробити те ж саме. Щодо перспективи передачі літаків західного зразка, він вважає це віддаленою перспективою, тоді як вирішальним для розвитку війни стане саме цей рік.

Павел закликав не ігнорувати того факту, що «втома від війни» означатиме зменшення згодом підтримки західних країн.

«Україна має це враховувати. Наступного року вона, ймовірно, не зможе розпочати нову велику та дорогу операцію», - попередив політик.

На запитання, чи може Чехія наростити постачання Україні озброєнь, президент нагадав, що республіка не лише передавала, що могла, із власних запасів, а й закуповувала за кордоном.

«З власних запасів ми майже нічого більше не можемо передати. Те, про що ми зараз ще можемо говорити, — це зенітна зброя ППО, там у нас ще є потужності. Це стосується і боєприпасів, там у нас також є виробничі потужності, але їх обмежує брак працівників... Але є можливості, наприклад, за допомогою працівників з України», - висловив пропозицію глава держави.

Читайте також: Важливо швидко надіслати боєприпаси в Україну, бо це може змінити хід війни – прем'єрка Естонії

Павел визнав, що визначення перемоги України є дуже складним. Метою, звісно, є звільнення всіх окупованих територій, відновлення територіальної цілісності в міжнародно визнаних кордонах, визнання росію поразки, виплата нею репарацій і притягнення до відповідальності військових злочинців.

«Напевно, ми всі бажали б цього, і я, звичайно. Але ми маємо запитати себе, чи це реально. Якщо ні, це приводить до сценаріїв, які представлятимуть певний компроміс», - сказав політик. Він очікує, що переговори можуть розпочатися тоді, коли наступальний потенціал обох сторін буде вичерпаний. Ступінь компромісів залежатиме від того, які успіхи матимуть обидва противники.

Щодо наступних гарантій безпеки України, Павел визнав, що найліпшим було би членство в НАТО, але зауважив, що однозначної підтримки швидкого вступу Києва з боку держав-членів немає. Поки війна триватиме, будь-яка дискусія про вступ не буде реальністю, однак навіть після її завершення «буде важко знайти консенсус», - вважає ексгенерал Альянсу. Він переконаний, що шлях України до Європи має пролягати через швидке зближення з Європейським Союзом і лише потім із силовими структурами.

Читайте також: Німеччина і Чехія й надалі підтримуватимуть Україну – заява президентів

Нагадаємо, 61-річний Петр Павел був обраний президентом Чеської Республіки наприкінці січня. Новий глава держави є генералом у відставці, останнім часом був головою військового комітету НАТО.

Фото: Shutterstock/Fotodom

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
Всi рубрики
За період:
-
Share: