На українських захисників у полоні тиснуть, щоб вони переходили на бік росії - Коордштаб
Як передає Укрінформ, про це Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими повідомляє у Телеграмі.
У Коордштабі відбулася зустріч з родинами військовослужбовців 79-го загону Державної прикордонної служби. На запитання близьких відповіли представники штабу і прикордонного загону.
Представник штабу запевнив, що робота над звільненням усіх полонених не зупиняється.
Для російської сторони нічого не важать терміни перебування у полоні й важкість поранень, адже досі ворог не погодився на звільнення всіх важкопоранених і хворих, жінок і цивільних. Агресор намагається використовувати українських полонених як важіль тиску на рідних, суспільство та українську владу, ідеться в повідомленні.
«Головне, що стимулює обміни, – наші успіхи на фронті», – наголосив представник штабу.
Учасники зустрічі обговорили тему міжнародної відповідальності росіян за недотримання міжнародного гуманітарного права в місцях утримання полонених. На захисників постійно психологічно тиснуть у неволі, щоб вони переходили на бік ворога, але такі випадки трапляються вкрай рідко.
За словами представника штабу, у випадках, коли вдається установити місце утримання полоненого, зазвичай про це не повідомляють родичам, щоб ця інформація не вийшла назовні.
«Бо коли росіяни дізнаються, що ми маємо такі відомості, перевозять людину, а це означає новий етап, нова «прийомка» - побиття, адаптація до нових умов», - зазначили у Коордштабі.
Діти полонених прикордонників передали малюнки на підтримку батьків і співробітників штабу.
Як повідомляв Укрінформ, представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Богдан Охріменко заявив, що Україна тисне на російську федерацію для покращення умов утримання та найшвидшого повернення з полону захисників.