Пам'яті «свободівця», аеророзвідника Дениса Ясинського (позивний «Вікінг»)

Пам'яті «свободівця», аеророзвідника Дениса Ясинського (позивний «Вікінг»)

Хвилина мовчання
Укрінформ
Запорізький активіст належав до тих українців, за якими майбутнє

31 березня під час виконання бойового завдання під Бахмутом від уламкового ураження загинув аеророзвідник, відомий запорізький активіст Денис Ясинський, який мав позивний «Вікінг».

Фото: Фейсбук Пресслужба ЗНУ

"Близько 15 години вони разом із побратимами виїхали на виконання бойового завдання і буквально біля нього розірвався снаряд. Денис отримав уламкові поранення, це й стало причиною смерті", - розповідає про Дениса його посестра Поліна Агапова.

Вони познайомились з Денисом у 2016 році, разом були в рядах ВГО "Сокіл". За словами дівчини, у 2016-2019 роках Денис захищав Україну в лавах 55-ї артбригади Збройних сил, а після того як повернувся з АТО, очолив місцевий осередок "Сокола".

Фото: Фейсбук-сторінка Дениса Ясинського

У 2021 році виграв грант на відкриття «ветеранського» бізнесу — студії аерофотовідеозйомки і передав керування "Соколом" Поліні.

"Він був моїм найближчим другом. Денис був максимально принциповою людиною. Він виріс на українській культурі, з українською мовою. Він у житті, побуті, з друзями спілкувався виключно українською мовою. Це було принципове рішення, ніколи не переходив на російську. Він хотів, щоб у Запоріжжі всі спілкуватись українською", - розповідає подруга.

Фото: Фейсбук-сторінка Дениса Ясинського

Мама Дениса, Людмила Ясинська, каже, що її син - націоналіст, свободівець. Мовляв, цим все сказано і далі продовжувати не варто.

"Україна понад усе! Це головна ідея. У 2014 році ми разом з ним були на Майдані, брали участь у всіх акціях. Я з 2014 року допомагала волонтерам: і сітки в'язали, і борщі фасували. Ми завжди були не байдужими. Ще у 2014 році він хотів піти в АТО, але за сімейними обставинами не вийшло. Як тільки зміг - пішов", - каже мати військового.

Фото: Фейсбук-сторінка Дениса Ясинського

Після початку повномасштабного вторгнення, 25 лютого 2022 року Денис вже був у лавах ЗСУ.

"Коли почалося повномасштабне вторгнення, ми разом пішли в добровольче формування у підрозділ аеророзвідки, який він очолив. Він був керівником нашої групи. Ми постійно були на виїздах. Він показував себе як професійна, зібрана людина. Потім він перейшов на службу до головного управління розвідки і там завершив свій останній політ", - розповідає Поліна.

Фото: Фейсбук-сторінка ВГО "Сокіл" / Запоріжжя

Під час прощання із загиблим героєм очільник "Свободи", військовий ЗСУ Олег Тягнибок сказав, що Денис належав до тих українців, за якими майбутнє.

Фото: Фейсбук-сторінка Дениса Ясинського

"Його життєвий приклад - це приклад мужності, сміливості, безмежного патріотизму, відданості своїй справі, любові до України, це приклад для цілого світу. В нього було дуже загострене відчуття справедливості. Це надзвичайно світла, правильна людина. Друже, ти поклав життя за боротьбу з одвічним ворогом. Ворогом, який завжди намагався принизити, знищити Україну і українців. Ти знаєш, що приклався до майбутньої нашої великої перемоги над ворогами, які століттями винищували наших людей. Ми завжди будемо пам'ятати тебе. Герої не вмирають і москва впаде, як ти хотів, за що боровся і про що мріяв", - сказав він.

Денис був кремований. Урна з його прахом поки буде зберігатися у римо-каталицькому Соборі - Санктуарії Бога Отця Милосердного.

Денис Ясинський нагороджений відзнакою «За сприяння Збройним Силам України» та «Участь в АТО».

Перше фото: Фейсбук-сторінка Дениса Ясинського

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-