Пам’яті відомого альпініста та офіцера Ореста Кінаша
«У нас були Гори у нас були крила, літати би, ...але війною накрило..." – так «про себе» написав у Фейсбуці Орест Кінаш - відомий альпініст із Львівщини. Він був досвідченим організатором гірських походів, провідником та експертом з гірських сходжень, здійснив безліч походів Карпатами, у горах Кавказу (Казбек, Шхара), на Памірі, у Туреччині.
З початком великої війни Кінаш залишив гірську справу та пішов у ЗСУ, обіцяючи, що після війни обов’язково організує похід в гори зі всіма бажаючими… Однак здійснитися цим планам вже не судилося.
Орест Кінаш - уродженець села Уличне Трускавецької громади. Він професійно займався альпінізмом з 2013 року, став інструктором, автором проєкту O.K. Travel Studio, готував та водив людей у гори, був провідником та вчителем.
За шість років Орест побував у десятках польових місій по усій тодішній лінії розмежування — від Маріуполя до Старобільська. Він чудово знав і любив простори Донеччини та Луганщини, був учасником ювілейної 100-ї польової місії Truth Hounds. У базі даних міститься понад 200 документів його авторства. Це свідчення очевидців, фотографії і відео, зроблені ним на місцях злочинів.
Фото: Фейсбук Halya Vasylenko
«В Оресті поєднувався професіоналізм та щира емпатія у спілкуванні з людьми. Він був надзвичайно чуйним та турботливим і до нас, його колег», - пригадують у Truth Hounds.
З початком повномасштабного вторгнення Кінаш приєднався до лав ЗСУ, був офіцером 53-окремої механізованої бригади.
На початку березня захисник отримав осколкове поранення під Бахмутом. Проте ще три дні протримався на позиціях до ротації, а потім відмовився від госпіталізації, погодившись лише на десять днів взяти відпустку. А в перший же день повернення на передову 29 березня загинув у бою з окупантами.
Автор спільноти "Captain Dzembronia" Олександр Бондаренко розповідає, що Орест завжди був усміхнений, завжди на позитиві. Постійно запитував: "Все нормально?" До Ореста завжди можна було звернутися за порадою.
«Орест завжди ставився з повагою до справи - до гір, до культури, до людей. Коли постала потреба - взяв зброю в руки і пішов захищати нашу країну. На жаль, сьогодні Ореста не стало. І це велика втрата для всієї української мандрівницької спільноти», - додає він.
Після сумної новини про загибель Ореста Кінаша у мережі з'явилося багато спогадів друзів та знайомих воїна, йому присвячували вірші та постили світлини спільних походів. Максим Логаш пригадав, що Орест намагався вести людей за собою і бути прикладом. Однак фронт не був його місцем, адже справжнє покликання Кінаша - гори.
«Із здобуттям досвіду ми втрачаємо кращих. Воїн з добрими очима, великим серцем і усмішкою. Весь час приділяв своєму підрозділу. Намагався вести за собою і бути прикладом. Але при спілкуванні з ним не покидало відчуття - не тут його місце! Не це його покликання! Він мав водити людей в гори, а не в бій. І вчити ставити намети, а не облаштовувати позиції», - писав Логаш.
«Загинув у Бахмуті мій коханий Орест. Не можу в це повірити. Він хотів жити до 100 років і ходити до 70 в гори. Ми разом пережили багато і радості, і горя. Не знаю, як жити без нього. Шок… Коли пішов на війну, була в розпачі, знаючи, що він відважний, чесний, порядний, який ніколи не буде ховатися за чужі спини. Справжній командир своєї роти… Дякую тобі, Ора, за наше щасливе життя», - писала про втрату чоловіка дружина Інесса Стані.
Фото: Фейсбук Инесса Стани
Остання подорож Ореста Кінаша проглягла з Бахмута до Львова, а потім - в Уличне, до батьківського дому, де з Героєм 3 квітня, стоячи на колінах, прощалися земляки та рідні. Далі захисник вирушив до столиці, де 6 квітня з почестями відбулося поховання на Південному цвинтарі.
«Він гідний того, щоб колись на території звільненого від росіян Кавказу один з цих піків, названих на честь тиранів, перейменувати на Пік Кінаша, - додають друзі. - І тоді, піднявшись на гору, розгорнувши синьо-жовтий стяг, українські альпіністи скажуть: "Все нормально, Оресте. Все нормально" Слава Україні! Слава Герою!"
Фото: Фейсбук-сторінка Орест Кінаш