Потреби підрозділів із розмінування в рамках міжнародної допомоги закриті лише на 10% - Павлюк

Потреби підрозділів із розмінування в рамках міжнародної допомоги закриті лише на 10% - Павлюк

Укрінформ
Наразі потреби підрозділів Збройних сил та Держспецтрансслужби, що здійснюють розмінування деокупованих територій, в рамках міжнародної допомоги закриті лише на 10%.

Про це в інтерв’ю Укрінформу повідомив перший заступник міністра оборони України Олександр Павлюк.

«Одна з ключових потреб – сучасні роботизовані платформи та машини для механізованого розмінування. Новітні технології в першу чергу зберігають життя особового складу, вже потім – виконують функцію збільшення ефективності… Тому для нас є дуже важливим укомплектування підрозділів новітніми та надійними засобами розмінування. Ми отримуємо суттєву допомогу від наших партнерів та донорських організацій: це сучасні засоби пошуку, захисту, і роботизовані системи зокрема. Проте, вкотре наголошу, що нам потрібно більше ресурсів для виконання заходів з розмінування. Наразі потреби підрозділів Збройних сил та Держспецтрансслужби, що здійснюють розмінування деокупованих територій, в рамках міжнародної допомоги закриті лише на 10%», - повідомив Павлюк.

Відео дня

Він додав, що Міноборони активно працює в пошуках рішень та мобілізації ресурсів, зокрема, українських підприємств. Так, нещодавно відбулась перша міжвідомча нарада щодо можливостей виробництва сучасного обладнання та техніки для проведення розмінування в Україні українськими компаніями. Йшлося про низку напрацювань Укроборонпрому з виробництва машин розмінування на базі танків Т-64А, уже наявне виготовлення броньованих автомобілів для транспортування вибухонебезпечних предметів та ін.

Павлюк також нагадав, що досвід Хорватії протягом 1996-2020 років засвідчив, що з використанням роботизованих комплексів не було зафіксовано жодного випадку, коли постраждали сапери. Такі машини здатні розміновувати орієнтовно 4-6 тисяч квадратних метрів за зміну. У той самий час ручне розмінування силами одного сапера з урахуванням особливості ґрунтів та рослинності – забезпечить в середньому близько 50 квадратних метрів.

Читайте також: В Україні готуватимуть 500 спеціалістів з розмінування на рік - Павлюк

Як повідомляв Укрінформ, в Україні затверджено План з розмінування земель сільськогосподарського призначення в 9 регіонах, постраждалих від воєнних дій. Загалом обстеженню та в разі необхідності розмінуванню підлягають понад 470 тис. га земель.

Станом на початок травня в Україні у межах гуманітарного розмінування сільськогосподарських земель вже обстежено близько 70 тис. га.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
Всi рубрики
За період:
-
Share: