У Росії немає єдиної структури, яка займається обміном полонених - Коордштаб
Як передає Укрінформ, про це Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими повідомляє у Телеграмі.
У Коордштабі відбулася зустріч з родичами зниклих безвісти та полонених військовослужбовців 36-ї бригади.
Рідних і близьких оборонців цікавили питання алгоритмів обміну. Представник штабу пояснив, що з боку країни-агресорки немає єдиної уповноваженої структури, яка б займалася обміном військовополонених, тож кожен обмін — це окрема операція українських спецслужб. Тобто говорити про чітко визначені алгоритми в цьому контексті не можна.
Водночас робота з обміну за принципом «всіх не всіх» хоч і повільно, але просувається, зазначили у Коордштабі.
«Ми вже виявляли ініціативу і віддали росіянам без жодних умов п’ятьох полонених. Вони своєю чергою пізніше з власної ініціативи віддали нам п’ятьох наших людей. Однак це не означає, що якщо ми завтра віддамо, умовно сотню їхніх поранених, то отримаємо таку ж кількість наших. Жодної гарантії цього наразі немає», - розповів представник штабу.
Також він звернув увагу на те, що не всі відомості про перебування захисників та захисниць у полоні є публічними і можуть надаватися навіть близьким родичам. Водночас штаб може повідомляти їх про місце утримання полоненого — такі дані будуть відображені в «Особистому кабінеті». Фахівці штабу намагаються відстежувати переміщення полонених оборонців по місцях утримання в Росії, але не завжди це вдається робити оперативно і точно.
«Інколи навіть їхнє міністерство оборони не знає, де перебуває той чи інший полонений», — підкреслив представник штабу.
Також співробітники Координаційного штабу наголосили, що ворог продовжує здійснювати інформаційно-психологічні спецоперації стосовно родичів полонених. Зокрема, росіяни навмисно розповсюджують інформацію про перебування того чи іншого оборонця в конкретній колонії, хоч насправді його там немає.
Коордштаб вкотре наголошує на необхідності користуватися тільки офіційною інформацією від уповноважених осіб та установ.
Як повідомляв Укрінформ, родичі загиблих в Оленівці полонених захисників «Азовсталі» вимагають проведення повторних ДНК-експертиз за кордоном.
Фото: СБУ