Захищати Україну зі зброєю в руках готові 29% громадян
Про це свідчать результати загальнонаціонального соціологічного опитування, які були оприлюднені під час пресконференції в Медіацентрі Україна-Укрінформ.
"Частка громадян, які готові захищати незалежність та територіальну цілісність України зі зброєю в руках становить 29%. Серед чоловіків - 44%, серед жінок - 16%. У 2015 році серед всіх опитаних таку відповідь давали - 17,5%", - сказав заступник директора соціологічної служби Центру Разумкова Михайло Міщенко.
Готовність захищати країну участю у волонтерському русі висловили 42% респондентів. Крім того, 21% опитаних хочуть, щоб їх діти стали професійними військовими та присвятили своє життя службі у Збройних силах.
Також за даними опитування, 76% респондентів хочуть, щоб їх діти жили в Україні.
Дослідження показало, що порівняно з 2001 р. частка тих, хто хотів би емігрувати з України на постійне місце проживання, зменшилася з 32% до 11%.
"Але тут потрібно враховувати ситуацію, що велика частина тих, хто мав намір емігрувати до війни, міг вже її реалізувати після початку повномасштабної війни", - додав Міщенко.
Опитування проводилося соціологічною службою Разумкова з 23 по 31 травня 2023 року в рамках проєкту Програми MATRA, що фінансується Посольством Королівства Нідерландів в Україні. Опитування face-to-face проводилося по всій території України (у Запорізькій, Миколаївській, Харківській, Херсонській областях лише на тих територіях України, що контролюються урядом України та на яких не ведуться бойові дії).
Опитування проводилося за стратифікованою багатоступневою вибіркою із застосуванням випадкового відбору на перших етапах формування вибірки та квотного методу відбору респондентів на заключному етапі (коли здійснювався відбір респондентів за статево-віковими квотами). Структура вибіркової сукупності відтворює демографічну структуру дорослого населення територій, на яких проводилося опитування, станом на початок 2022 року (за віком, статтю, типом поселення).
Опитано 2020 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.