У Генштабі показали роботу комплексу з розмінування Bozena-5, який рятує життя саперам
Про це повідомили в Генштабі Збройних сил у Фейсбуці, передає Укрінформ.
"Ця машина рятує життя саперам, вони не йдуть першими, а фактично підбирають залишки. Вона ефективна та швидка, і якщо говорити у контексті розмінування, то вона повністю себе виправдовує", - повідомили у Генштабі.
Як зазначається, засіб розмінування дистанційно-керований, а швидкість проходження сягає 9 кілометрів на годину. Комплекс супроводжує група розмінування з п'яти людей, з них двоє - з металодетекторами, щоб повністю простежити ситуацію, двоє збирають залишки, і командир, який контролює процес.
"Потрібно розуміти, що ніякий механізований засіб не дає гарантії, що після нього не залишиться вибухонебезпечного предмета. Саме тому за будь-якою машиною розмінування слідує група саперів, яка вибирає ці залишки з ґрунту. Тобто основна заслуга Bozena-5 в тому, що вона унеможливлює підрив на вибухонебезпечному предметі, хоча і залишає в ґрунті вибухові речовини та металеві частини. Також відіграє роль, який тип робочого органу застосовується: ланцюговий чи бойковий. В останньому жорсткі бойкові конструкції, які приводять міну чи будь-який інший ВНП в дію або розбивають на шматки, які являють собою залишки вибухонебезпечної речовини", - зауважили в Генштабі.
Зокрема, завдяки цій машині розмінування у багатьох звільнених населених пунктах Харківщини було відновлено електропостачання.
Як повідомляв Укрінформ, за оцінкою Світового банку, повний комплекс робіт із гуманітарного розмінування України коштуватиме 37,4 мільярда доларів.