Пам’яті музиканта, аеророзвідника Данила Подибайла (позивний «Наруто»)
Аеророзвідник з Маріуполя з позивним «Наруто» Данило Подибайло, який був музикантом, звукорежисером, автором багатьох пісень, поетом, істориком, загинув 1 червня в бою біля села Кліщіївка під Бахмутом. Без нього залишилися дружина, донька, мама та сестри.
Коли Данило опинився вже на підконтрольній Україні території, вступив до лав тероборони. Він захищав Київ, брав участь у звільненні Харкова. Чоловік служив в окремому підрозділі аеророзвідки «Ангели» 128-го батальйону 112-ї бригади ТрО. Останнім місцем, де воював аеророзвідник, стала Донеччина.
«1 червня один з кращих синів України пішов у Вічність, захищаючи нашу Свободу. Данило Подибайло... Даня тепер у небесному війську, а ми тут. Більше за власне життя ти любив Батьківщину та Родину, тепер ми маємо попіклуватися про твоїх близьких: кохану дружину та маленьку донечку. Ці тендітні дівчата завжди підтримували тебе та надихали. Обіцяємо, що не залишимо їх напризволяще», - написала у Фейсбуці землячка Оксана Стоміна.
На сьогодні у соцмережах залишилось багато відео, на яких Данило Подибайло разом зі своїми побратимами ліквідовують ворожу техніку, військові склади з боєкомплектами та живу силу противника. Він міг і робив такі відео, що завжди є доказами роботи аеророзвідників.
Ганна Людкевич присвятила вірш Данилу, який починається такими рядками:
«Обірвалась струна і замовкла гітара.
Пісня ринула ввись, та сумний в неї тон.
Таке юне життя ця війна знов забрала.
Не злетить в небо пташка, Твій розвідник, Твій дрон...»
Мама Данила, яка продовжує служити в лавах ЗСУ, часто пише про сина у своїх зворушливих постах у Фейсбуці.
«Сину, я щодня дивлюсь, як наші сунуть поганих по Кліщіівці. Ще трохи. А потім ще трохи і… твій Маріуполь! Неминуче! Бо ніщо не марно!... Люблю тебе, щастя! Люблю тебе, світло моє! Лети… але зʼявляйся хоч інколи! Твої пісня, музика, вірші, проза, відео… твої-мої дівчата. Всі твої історії... Дякую, що стільки всього залишив, щоб не почуватись самотньою», - написала вона у липні.
Данило зі своїм другом виявили і знищили дуже багато ворожої техніки і складів боєприпасів, тому були представлені до державної нагороди — ордену «За мужність». Але отримати його не встигли…
Прощання з Данилом Подибайлом і поховання відбулося 5 червня у Києві на Байковому кладовищі.
«Я йшла з твердим наміром не плакати, бо ані Даня, ані його дивовижна мама - безбашена волонтерка, а тепер вже майор ЗСУ Марія Подибайло, цього не схвалюють. Та коли побратим Данила, крутий вояка Михайло вийшов до труни і не міг вимовити ні слова, бо відчайдушно намагався стримати розриваючі його зсередини ридання, мене накрило. А потім ще і ще. Але це були не сльози скорботи, а сльози піднесення і шаленої гордості. Я плакала, коли говорили про любов, що попри всі випробування наповнює серця українців і керує ними. А про це говорили всі, бо саме любов’ю був наповнений, аж так, що не вміщувалося всередині, наш Данило», - написала у Фейсбуці Стоміна.
А один з друзів Данила, з яким він разом навчався, Антон Самойленко, подякував йому за мужність та сміливість та підкреслив: «Я знаю, що ти не боявся смерті… Ти прожив неймовірне життя, багато хто і за 100 років не зробив би те, що тобі вдалося за свої 26. Неймовірне життя неймовірної людини…».
Найближчим часом для збереження пам’яті про вірного і справжнього сина України планують випустити альбом з піснями Данила Подибайла.
Світла пам’ять Герою!
Фото: Фейсбук-сторінка Марія Подибайло