Українські Су-24 є нічним кошмаром Путіна - ЗМІ
Про це, як передає Укрінформ, пише швейцарське видання Blick.
«У Росії нова мета: військове керівництво Путіна все частіше націлюється на бази українських літаків Су-24», - йдеться у матеріалі.
Причина в тому, що за останні кілька тижнів Україна змогла неодноразово уразити цілі на всіх окупованих Росією територіях, чи то місце розташування російських генералів у Бердянську, чи то збройні заводи в Луганську, чи то мости, що ведуть на Кримський півострів. Переважно це вдалося зробити західними крилатими ракетами типу Storm Shadow і Scalp.
Однак заслугою того, що українці змогли завдати таких великих руйнувань ключовим російським логістичним вузлам і маршрутам постачання, є не самі по собі високотехнологічні ракети, а насамперед переобладнані машини Су-24, зазначається у матеріалі.
«Наразі господар Кремля Володимир Путін визнав винищувачі можливою слабкою стороною українців», - пише автор. Протягом тижнів російські війська атакували бази ВПС на заході України, де, як вони підозрюють, базуються винищувачі Су-24. Зокрема, неодноразово обстрілюють авіабазу в Старокостянтинові.
Італійський військовий експерт Томас К. Тейнер оцінює російську тактику, втім, як «не дуже вдалу». «Росія запускає 90 відсотків своїх крилатих і балістичних ракет по базі, де розміщені ці літаки. І все ж Росія зазнає невдач знову і знову», – зазначає він. Нещодавні обстріли мостів у Чонгарі та Генічеську свідчать про те, що ракети Storm Shadow і Scalp можуть уражати критичні об’єкти російської окупації на сході та півдні України вдень і вночі.
За даними німецького видання Bild, проблеми для росіян також викликає той факт, що українські ВПС кожні 24 години переміщують літаки Су на іншу базу.
Усі авіабази радянських часів відновлено, а на магістралях використовуються секретні злітно-посадкові смуги. Кілька зенітних систем Patriot і Iris-T були розгорнуті саме для захисту цінних винищувачів і баз, йдеться у статті.
Путін може бути не в захваті від невдалого полювання на українські винищувач, підсумовує автор.
Нагадаємо, Storm Shadow і Scalp надали Україні відповідно Велика Британія і Франція.