Росія отримувала з КНР гелікоптери, приціли та інше обладнання з початку вторгнення - ЗМІ

Росія отримувала з КНР гелікоптери, приціли та інше обладнання з початку вторгнення - ЗМІ

Укрінформ
Російські компанії, що перебувають під санкціями та займаються виробництвом ракетних установок, бронетехніки та стратегічних бомбардувальників, отримали десятки тисяч компонентів з Китаю з початку повномаштабного вторгнення РФ в Україну.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє видання The Telegraph.

"Китай допомагає озброювати РФ гелікоптерами, безпілотниками, оптичними прицілами та найважливішими металами, які використовуються в оборонній промисловості", - показало розслідування.

Читайте також: Поблизу Японії виявили одинадцять бойових кораблів Китаю і Росії

Російські компанії, у тому числі і підсанкційні, які займаються виробництвом ракетних установок, бронетехніки та стратегічних бомбардувальників, отримали десятки тисяч поставок з Китаю від початку повномасштабного вторгнення Москви в Україну до першого кварталу цього року.

Серед іншого китайські фірми поставили до РФ 1000 безпілотників, шість гелікоптерів, оптичні приціли, продукцію з титанових сплавів, що використовується у виробництві зброї, та запчастини для літаків, зокрема військових, стверджує видання.

Серед отримувачів товарів значилися МВС РФ, Росгвардія, Ростех, компанія “Туполєв” та інші державні структури РФ.

Читайте також: Глава МЗС Данії переконуватиме Китай зайняти «сильнішу позицію» щодо України

Водночас Китай наполягає на збереженні нейтралітету, намагається позиціонувати себе як ключового мирного посередника у переговорах, спрямованих на досягнення миру, наголошує видання.

Загалом, торгівля між Китаєм та РФ цього року має перевищити 200 мільярдів доларів, що є новим рекордом, попри те, що китайський експорт в інші країни значно впав.

Відповідно до червневого аналізу Обсерваторії економічної складності, візуалізатора торгових даних, експорт товарів потенційного військового призначення за 12 місяців зріс більш ніж у три рази порівняно з попереднім періодом.

Читайте також: Міністр оборони Китаю відвідає Москву та Мінськ

Як повідомляв Укрінформ, американська розвідка вважає, що Китай посилив економічне партнерство з Росією після її повномасштабного вторгнення в Україну, в тому числі сприяв пом’якшенню тиску західних санкцій та обмежень у сфері експортного контролю.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-