Розмінування Чорного моря є спільним викликом чотирьох країн – Резніков

Розмінування Чорного моря є спільним викликом чотирьох країн – Резніков

Укрінформ
Проведення робіт із розмінування акваторії Чорного моря є спільним викликом для України, Болгарії, Румунії та Туреччини.

Про це під час спільного брифінгу міністрів оборони України та Болгарії в Одесі заявив міністр оборони України Олексій Резніков, передає Укрінформ.

Резніков зазначив, що під час зустрічі з міністром оборони Болгарії Тодором Тагаревим вони обговорювали можливості майбутніх проєктів з розмінування акваторії Чорного моря із застосуванням сил та засобів, які є сьогодні в Болгарії та в України.

Читайте також: У доктринах НАТО не описана така щільність мінування — сапер ЗСУ

«Ми багато говорили про перспективи, тому що наш спільний інтерес, як мінімум чотирьох країн - це Україна, Болгарія, Румунія, Туреччина щодо безпеки Чорного моря, тому що це питання спільного майбутнього. Це питання свободи судноплавства, це питання взаємодії країн-сусідів для того, щоб забезпечити цивілізований світ можливостями, які сьогодні всі чотири країни продукують», - заявив Резніков.

Міністр нагадав, що Україна вже отримала два мінних тральщики від Британії, на яких під прапором України команди проходять навчання. Після перемоги, згідно з конвенцією Монтре, кораблі зможуть повернутися до Чорного моря.

«Відповідно, пан міністр теж сказав, що в них такі ж плани розвитку, і в них є міні-тральщики. Ми започаткуємо тут вже взаємодію побудови спільного зусилля чотирьох країн», - повідомив Резніков.

Читайте також: Наступне засідання «Рамштайну» відбудеться у Німеччині – Резніков

Своєю чергою міністр оборони Болгарії Теодор Тагарев зазначив, що розмінування – це тривале завдання болгарських військо-морських сіл у межах територіальних вод республіки Болгарія.

«Нині ми обговорюємо потребу посилення співпраці між державами, і яким чином після закінчення війни ми переконаємося у тому, що основні шляхи морського сполучення чисті від мін і безпечні. Також обговорюємо і яким чином ми можемо працювати у цьому напрямку», - розказав Тагарев.

Як повідомляв Укрінформ, країни, які є членами НАТО, у перспективі можуть долучитися до процесу розмінування Чорного моря.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-