Україна отримала з Німеччини боєприпаси нового виробництва
Про це Міноборони ФРН повідомляє на своєму сайті, передає Укрінформ.
Будівництво промислової лінії для виготовлення боєприпасів було проведено в рекордні строки, зазначається у повідомленні. Кількість переданих ЗСУ боєприпасів не уточнюється, лише зазначається, що вона є «п’ятизначною».
«Війна в Україні чи не щодня нагадує нам, що захист власної країни залежить від протиповітряної оборони та достатньої кількості боєприпасів. З відновленням виробництва боєприпасів для Gepard ми зосереджуємося саме на цих двох найважливіших аспектах», - заявив міністр оборони ФРН Борис Пісторіус.
Він підкреслив, що Німеччина ще раз показала, що на неї можна покластися. ФРН, за його словами, продовжить підтримувати Україну в тих сферах, які є сильною стороною Німеччини, а саме артилерією, боєприпасами та наземними засобами ППО.
Як повідомлялося, в лютому 2023 року міністр оборони Німеччини на засіданні Контактної групи з питань оборони України в Брюсселі повідомив, що Федеральне міністерство оборони розмістило замовлення на боєприпаси компанії Rheinmetall AG у Німеччині.
Раніше боєприпаси вироблялися в Швейцарії, однак ця країна неодноразово відмовлялася передавати Україні товари військового призначення, посилаючись на свій нейтралітет.
Контракт, підписаний у лютому, із бюджетом у 168 мільйонів євро передбачає поставку загалом 300 тисяч боєприпасів. Для цього необхідно було відновити виробництво, яке давно було зупинено в Німеччині. Попри складний процес, перші боєприпаси в Україну вдалося доставити майже через 7 місяців з моменту підписання контракту.
До сьогодні Німеччина поставила Києву 46 зенітних танків Gepard, в планах - ще шість. Вони використовуються для боротьби з повітряними цілями, такими як літаки або керовані ракети.