Розробка бойового дрона коштує до мільйона доларів – аеророзвідник

Розробка бойового дрона коштує до мільйона доларів – аеророзвідник

Укрінформ
Розробка бойового безпілотника коштує від 500 тисяч до мільйона доларів.

Про це сказав в ефірі Українського радіо офіцер ЗСУ, спеціаліст з аеророзвідки Юрій Касьянов, передає Укрінформ.

На його думку, ті, хто безпосередньо застосовує БПЛА проти російських окупантів, мають системний підхід щодо дронів. Натомість чиновники в Україні, деякі підприємства, фірми, які ухвалюють рішення про закупівлю безпілотників для ЗСУ, іноді взагалі не розуміють, що потрібно, в яких обсягах і за яку ціну, зазначив аеророзвідник.

«Тут у нас немає належної комунікації. Щобільше, багато державних мужів думають, що вони краще знають, що потрібно на війні. В цьому також є проблеми. Наприклад, розробка коптера коштує від 500 тисяч до мільйона доларів. Зі свого досвіду скажу, розробка літака "середньої руки" обходиться 1,5-2 мільйона доларів. І коли держава каже, продайте мені по собівартості – звідки візьмуться гроші на розробку, на матеріально-технічну базу, на верстати, приміщення і все інше? Тобто це все обман. Тому багато виробників теж вимушені обманювати державу, закладаючи трохи вищі ціни на виробництво дронів і тим самим компенсують собі розробку. Давно пора від цього відійти і перейти до вільного ринку», - заявив Касьянов.

Читайте також: Пасажири Укрзалізниці зібрали понад мільйон гривень на FPV-дрони «Грім»

Водночас співзасновник проєкту Drone.ua Валерій Яковенко констатує, що всі молоді інженерні компанії, які зараз створюють обладнання і робототехніку, можуть виробляти дійсно інноваційні пристрої. «Але масштабування – це завжди виклик перед кожним українським приватним підприємством. І "Антонов" (державне підприємство – ред.) може допомогти масштабувати виробничі потужності», - зазначив він.

Фото: DroneUA

Також Яковенко підкреслив, що Україна досягла значних результатів у виробництві морських дронів.

«Цей напрямок унікальний для світового використання обладнання. Жодна країна в світі не надавала інших прикладів щодо такої техніки і щодо того, як її можна використовувати, щоб боронити акваторію. Щодо вже наявних досягнень, то можна сказати, що Україна здобула певні перемоги на воді, використовуючи свій роботизований флот, і збільшувати його може. Це ми бачимо з тих же новин, які надходять майже щодня. І це все є результатами того, що українські інженери здатні розробляти інноваційні пристрої, інноваційні технології, які ніхто в світі до цього не створював», - сказав він.

Читайте також: «Армія дронів» за тиждень уразила рекордну кількість російських гармат

Як повідомляв Укрінформ, у серпні морські дрони атакували базу російського ВМФ у Новоросійську.

Фото: Юрій Касьянов, Фейсбук

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-