Гра в «скаженого Івана»: у ВМС прокоментували заяви Кремля про МіГи над Чорним морем
Про це сказав речник Військово-морських сил Збройних сил України капітан 3 рангу Дмитро Плетенчук, передає Укрінформ з посиланням на Арміюінформ.
"Патрулювання російськими літаками Чорного моря — це вистава для Заходу. Насправді ці заяви мають суто політичний характер, ми це так бачимо. Тому що суттєвих змін для нашої країни в цьому конкретному випадку не передбачається. У росіян у принципі й до цього була можливість застосовувати авіацію, вони її застосовували з півночі і сходу, якщо вони будуть застосовувати з півдня, їхній радіус ніяк не збільшується. Вони як працювали приблизно на тисячу кілометрів, хоча вони заявляють про дві тисячі, так і будуть працювати", — пояснює речник.
На його думку, подібний крок — це гра у «скаженого Івана». Росіяни не наважаться запускати ракети через Туреччину, яка є членом Північноатлантичного альянсу, але основною ціллю таких «жестів» є саме корабельні угруповання західних країн, зазначив речник.
Плетенчук окремо відзначив послаблення російських патрулів у західній частині Чорного моря через постійну загрозу їх ураження, зокрема навів приклади нещодавнього пошкодження російського корабля «Павєл Дєржавін» та буксира, який намагався надавати йому допомогу.
"Паритет передусім у тому, що ми контролюємо цю акваторію Чорного моря. Туди не можуть зайти російські кораблі, це на глибину 100 морських миль від нашого узбережжя, тобто 25 000 квадратних кілометрів, які фактично закриті для їхніх кораблів", — сказав речник.
Але, за його словами, в повітрі росіяни досі почуваються у відносній безпеці. Також Плетенчук наголосив, що постачання літаків F-16 може це змінити.
"У повітрі, на жаль, досі присутня російська авіація. Тут ми покладаємося лише на наших побратимів з Повітряних сил і на наших партнерів, які нам можуть надати відповідні зразки озброєння для того, щоб цю прогалину закрити. Мова йде про F-16", — підсумував Плетенчук.
Як повідомлялось, президент РФ Володимир Путін заявив у Пекіні в середу, 18 жовтня, що Повітряно-космічні сили Росії починають на постійній основі патрулювання у нейтральній зоні повітряного простору над Чорним морем літаками, обладнаними системою "Кинджал".