В Україні зареєстрували вже майже 112 тисяч воєнних злочинів
Про це під час міжнародної конференції з прав людини "Свобода або страх" заявив генпрокурор Андрій Костін, передає кореспондент Укрінформу.
“Щодо зареєстрованих воєнних злочинів, то на сьогоднішній ранок ця цифра складає понад 111990 зареєстрованих випадків воєнних злочинів. І ця цифра не є повною", - сказав Костін.
За його словами, в Офісі генпрокурора переконані, що всі ці злочини - це частина спланованої політики РФ зі знищення українців.
"Наше головне завдання - задокументувати кожен злочин і встановити патерни та командні ланцюжки, аби притягнути до відповідальності не лише виконавців, але і організаторів. Ці докази можуть бути потім передані як до МКС, до міжнародних інституцій, так і до країн-партнерів тощо", - зазначив генпрокурор.
Тому українські правоохоронці документують всі злочини, вчинені під час російської агресії, відповідно до найновіших міжнародних стандартів, заявив очільник ОГП.
Він розповів, що Офіс генпрокурора створив 9 спеціалізованих підрозділів щодо розслідування воєнних злочинів у обласних прокуратурах, а також спеціалізовані підрозділи щодо розслідування воєнних злочинів сексуального насильства під час конфлікту і злочинів проти довкілля.
"До речі, Україна є першою у світі, яка розслідує злочини проти навколишнього природного середовища як воєнні злочини. І ми є першими, хто розслідує кібератаки як воєнні злочини. Цього ніхто не робив до нас", - наголосив Костін.
Окремо він відзначив, що співпраця ОГП із Міжнародним кримінальним судом наразі триває і стає з часом дедалі міцнішою.
Як повідомляв Укрінформ, генпрокурор Андрій Костін заявив, що правоохоронці загалом виявили 104 катівні у 8 українських областях.