Міністр оборони назвав досягнення команди за 100 днів роботи
Про це йдеться у повідомленні Міноборони, передає Укрінформ
"Нові технології для війська, прозорі закупівлі, цифровізація, рекрутинг і виробництво озброєння в Україні - пʼять ключових результатів команди за 100 днів роботи", - йдеться у повідомленні.
Так, завдяки процедурам Fast Track для технологій РЕБ, РЕР, FPV-дрони потраплятимуть у війська швидко, від розробки до контракту – за двадцять днів. "Міноборони почало закуповувати БПЛА та РЕБ. Наступного року отримаємо нову якість та кількість забезпечення військ БПЛА (включно з FPV-дронами) та засобами РЕБ. Ті обсяги, які ми закладаємо в план, раніше вважались немислимими. Партії FPV та РЕБ вже замовляємо в українських виробників", - повідомив Умєров.
Також команда Міноборони подбала про прозорі закупівлі - запустила Державний оператор тилу, агенцію для всіх нелетальних закупівель. "Департамент, на якому раніше було зосереджено все і який став розсадником корупції – розформовується. Його керівник – під слідством", - зауважується у повідомленні.
Серед результатів роботи міністр назвав і розгортання системи електронного документообігу між військовими та цивільними госпіталями, військовими частинами і ТЦК та СП, запровадження електронної черги на ВЛК, завдяки якій військовослужбовці можуть записуватися на проходження гарнізонного ВЛК заздалегідь та дистанційно.
Важливим названо і запуск проєкту рекрутингу. Це значить, що фахівці мобілізуються до лав Збройних сил на конкретні посади, які відповідають їхнім професійним навичкам та бажанню бути корисним у війську. "Вже чотири великі компанії допомагають війську знаходити кваліфіковані кадри – Lobby X, Work.ua, Robota.ua та Olx.ua. Вже маємо перші результати", - зазначається у повідомленні.
Також наголошується, що у сфері виробництва озброєння в Україні підписали меморандум про спільне виробництво та обмін технічними даними із США. Провели два форуми Оборонних індустрій DFNC1 – у Києві та Вашингтоні – зібрали майже пів тисячі передових виробників озброєння. "Маємо десятки нових контрактів між компаніями про спільне виробництво чи обмін технологіями", - зазначив Умєров.
Він зауважив, що це не всі результати і пообіцяв більш детальніше за кожним напрямом зробити звіт наступного тижня разом із заступниками.
Як повідомляв Укрінформ, Міністерство оборони України зацікавлене у прямих угодах із британськими виробниками озброєння та готове підписувати довгострокові контракти.