Битва за Україну. День шістсот вісімдесят четвертий

Битва за Україну. День шістсот вісімдесят четвертий

Укрінформ
Росія завдала чергового масованого удару по Харківській, Дніпропетровській, Запорізькій та Хмельницькій областях, четверо людей загинуло, 38 поранено

Ми зібрали для вас інформацію про шістсот вісімдесят четвертий день Великої війни: чим жили Україна та українці 8 січня 2024 року.

НАЙВАЖЛИВІШЕ

Ракетний удар по Україні: РФ атакувала Харківську, Дніпропетровську, Запорізьку та Хмельницьку області. Четверо людей загинуло, 38 поранено – пресслужба Нацполіції України.

  • Ворог завдав по Запоріжжю 5 ракетних ударів. Є влучання по інфраструктурних об'єктах, постраждали 5 людей – Юрій Малашко, начальник Запорізької ОВА.

  • Ввечері 7 січня окупанти завдали кілька ударів по Харкову попередньо ракетами С-300. Поранення отримали два працівники поліції –  відділ комунікації ГУ Нацполіції в Харківській області.

  • У Змієві на Харківщині після удару РФ з-під завалів приватного будинку надзвичайники дістали тіло загиблої 63-річної жінки, двох людей врятували, у Харкові вдарили по промоб’єктах та навчальному закладу, пошкоджена дитяча залізниця, постраждала жінка – Олег Синєгубов, начальник Харківської ОВА.

  • Зранку в понеділок російський агресор ударив по Дніпропетровській області. В Криворізькому районі є загибла, у Кривому Рогу пошкоджені ТРЦ, школи і лікарні,  одна людина загинула (жінка 62 роки), троє людей поранено, у Новомосковську – 27 людей постраждали, в тому числі четверо дітей – Сергій Лисак, начальник Дніпропетровської ОВА.

  • У межах Хмельницької області наші сили ППО збили 2 ракети. Разом з тим, противник завдав удари по об’єктах інфраструктури області. Двоє загиблих – Сергій Тюрін, заступник начальника Хмельницької ОВА.

- Президент Молдови Мая Санду засудила сьогоднішню масовану атаку РФ на українські міста та закликала міжнародних партнерів прискорити надання допомоги Києву –  соцмережа Х президента Молдови.

ЦИТАТИ ДНЯ

Мая Санду, президент Молдови: «У той час як Україна мужньо бореться з цією триваючою агресією, закликаю міжнародних партнерів прискорити надання необхідної підтримки Україні для захисту її суверенітету та права визначати своє майбутнє».

Дмитро Кулеба, міністр закордонних справ України: «Є війни, у яких одна сторона має здобути перемогу, а інша програти. І російська агресія проти України – саме така війна. Україна має перемогти. Росія має зазнати поразки. І всі політичні роздуми мають бути спрямовані на те, як цього досягти».

ВТРАТИ ВОРОГА

ВІЙНА

- Головне управління розвідки Міністерства оборони України інформує про отримання 100 гігабайтів секретних даних з російського підприємства ООО «Специальный технологический центр» («СТЦ») вартістю 1,5 мільярда доларів. На «СТЦ» виготовляють БПЛА «Орлан» різних модифікацій, низку засобів РЕБ, інші військову продукцію – пресслужба ГУР.

- 8 січня російські війська атакували Україну 59 засобами повітряного нападу. Сили ППО знищили 18 ракет Х-101/Х-555/Х-55 з 51-ої запущеної та всі вісім дронів-камікадзе. На Харківщину, Дніпропетровщину, Запоріжжя та Хмельниччину загарбники спрямували ракети, що летять по балістичній траекторії, зокрема, чотири «Кинджали». – Валерій Залужний, головнокомандувач Збройних сил України.

- Кількість ворожих артилерійських обстрілів дещо знизилась – до 617 за минулу добу, але росіяни продовжують завдавати авіаудари – в операційній зоні оперативно-стратегічного угруповання військ «Таврія» зафіксовано 31 випадок – генерал Олександр Тарнавський, командувач ОСУВ «Таврія».

- Російські загарбники продовжую наступальні дії в Куп'янському лісі та намагаються прорвати оборону ЗСУ і просунутися в напрямку Куп'янська. Всі атаки ворога захлинаються – Олександр Сирський, командувач Сухопутних військ.

- Бійці ЗСУ відчутно відкинули російських окупантів від нескореного села Новомихайлівка на Мар’їнському напрямку – Телеграм-канал «Донбас Оперативний».

- Сьогодні бійці Сил оборони знищили п’ять танків і три бронетранспортери російських окупантів в районі частково звільненого, але повністю знищеного села Кринки на лівому березі Дніпра у Херсонській області – Станіслав Бунятов, боєць і блогер 24-го окремого штурмового батальйону «Айдар» ЗСУ.

- Після ефективних ударів Сил оборони по військовим об’єктам в Криму російське командування змушене змінювати пріоритети для розстановки своїх систем ППО – Наталія Гуменюк, керівник об’єднаного пресцентру Оперативного командування «Південь».

- Ситуація на кордоні в межах Чернігівщини, Харківщини та Сумщини залишається напруженою, ворог постійно обстрілює ці території і активно використовує ДРГ, найбільше – на Сумщині – Андрій Демченко, речник ДПСУ.

- Росія наразі переважає Україну в радіоелектронній боротьбі, адже інвестувала в РЕБ задовго до вторгнення, але Україна намагається наздогнати агресора – Financial Times.

- В Україні готують аеродромну інфраструктуру, щоб приймати винищувачі F-16 у той час, як на Заході проходять навчання льотчики та інженери – Олександр Павлюк, перший заступник міністра оборони генерал-лейтенант.

- Любимівська та Калинівська громади Херсонщини виділили 1,2 млн грн на придбання 60 FPV-дронів для фронту, безпілотники передали в підрозділи – Олександр Прокудін, начальник Херсонської ОВА.

- Прикордонники Луганського загону отримали від Фонду Сергія Притули автомобілі, дрони і тепловізори майже на 2 млн грн – Держприкордонслужба України.

- На війні загинув 23-річний пілот літака МіГ-29 Владислав Залістовський з позивним Blue Helmet. Він був родом із Малина Житомирської області. Вічна пам’ять Герою...

***

- Російські окупанти упродовж минулого тижня завдали по території України близько 125 ракетних та понад 400 авіаційних ударів – Андрій Ковальов, речник Генерального штабу ЗСУ.

- Більш як 1706 дітей постраждали в Україні внаслідок збройної агресії РФ. 520 дітей загинули та понад 1186 отримали поранення різного ступеня тяжкості – Офіс генпрокурора.

- У Донецькій області за минулі вихідні, 6-7 січня, вдалося евакуювали 20 дітей та 10 маломобільних осіб із прифронтових населених пунктів – ДСНС.

- В Україні неідентифікованими станом на цей момент залишаються понад 2100 тіл громадян – Артем Шевчишен, заступник начальника Головного слідчого управління Національної поліції України.

- В Україні із 24 лютого 2022 року російські загарбники пошкодили 1501 об’єкт медичних закладів, ще 195 зруйновані повністю – МОЗ.

- Росія утримує у більш як 30 колоніях і слідчих ізоляторах в різних регіонах країни та на окупованих територіях тисячі українських громадян, які не є військовополоненими – ВВС. Станом на листопад 2023 року у російському полоні перебувають 4337 українців. З них 3574 особи – це військові, 763 особи  – цивільні. Українська влада спирається на дані Червоного Хреста.

НОВИНИ: УКРАЇНА

Президент Зеленський

  • провів телефонну розмову з Еміром Кувейту шейхом Мешалем аль-Ахмадом аль-Джабером ас-Сабахом, під час якої йшлося про перспективи співпраці в енергетичному та аграрному секторах, обговорив з еміром Катару шейхом Тамімом бін Хамадом аль-Тані питання повернення українських дітей з Росії і продовольчу програму Grain from Ukraine і запросив Кувейт взяти участь у підготовці майбутнього Глобального саміту миру – пресслужба глави держави;
  • відзначив державними нагородами 132 військовослужбовців, серед яких 69 – посмертно;

- Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак провів телефонну розмову з державним секретарем Святого престолу кардиналом П’єтро Пароліном. Сторони  обговорили залученість Ватикану до реалізації гуманітарних аспектів Української формули миру, зокрема ініціативи Bring Kids Back UA щодо повернення незаконно депортованих українських дітей – пресслужба Офісу Президента.

- На засіданні 8 січня комітет Верховної Ради з питань антикорупційної політики визнав урядовий законопроєкт про мобілізацію таким, що містить корупційні ризики. Представники Міноборони й Генштабу, які були присутні, пообіцяли усунути недоліки – Анастасія Радіна, голова комітету і народна депутатка із фракції «Слуга народу».

- Комітет Верховної Ради України з питань регламенту підтримав проєкт постанови про відкликання Мар'яни Безуглої з посади заступника голови Комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки – Ярослав Железняк, народний депутат.

- Комітет Верховної Ради з питань правової політики порекомендував парламенту ухвалити за основу проєкт закону про доброчесне лобіювання – Тарас Мельничук, представник Кабміну в парламенті.

- Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики підтримав законопроєкт про внесення змін до Закону «Про музеї та музейну справу» щодо діяльності Національного музею Голодомору-геноциду, який сприятиме виділенню Канадою коштів на добудову музею – МКІП.

- Міністерство економіки підготувало проєкт нового Кодексу законів про працю – Юлія Свириденко, перший віцепрем'єр-міністр України.

- До кінця травня Національний банк повинен розробити комплексну стратегію розширення кредитування економіки країни: одна з вимог МВФ – Богдан Данилишин, колишній голова Ради Національного банку.

- Упродовж першого тижня від моменту старту другого етапу ринку землі в Україні не було укладено жодної угоди за участю юридичних осіб - Микола Сольський, міністр аграрної політики та продовольства України.

- У МКІП заявляють, що станом на 8 січня ще три об'єкти Києво-Печерської лаври залишаються забарикадованими невідомими особами – Мар'яна Томін, директор департаменту культурної спадщини міністерства.

- Українські хакери злили в мережу дані всіх клієнтів російського «Альфа-Банку» – «Економічна правда».

- В Україні через сніг та мороз знеструмлені 705 населених пунктів у 10 областях, рятувальники відбуксовують автомобілі, які застрягли у снігових заметах – ДСНС.

- В Україні стрімко зростає споживання електроенергії, можливі технологічні порушення. Громадян закликають до економного споживання електроенергії – «Укренерго».

- Жителям Києва доцільно повернутися до маскового режиму у місцях скупчення людей для зменшення ризику зараження COVID-19 – Микола Поворозник, перший заступник голови КМДА.

- На 43-му році життя помер відомий футболіст, колишній гравець національної збірної України Богдан Шершун – пресслужба футбольного клубу «Динамо Київ».

***

- Правоохоронці оголосили нову підозру колишнім заступнику міністра оборони і начальнику департаменту у розтраті майже 950 млн грн на неякісні бронежилети – пресслужба ДБР.

- Контррозвідка Служби безпеки України затримала у Дніпрі посадовця однієї із вузлових станцій Укрзалізниці, який збирав для росіян інформацію про залізничні маршрути, якими переправляють військову техніку Збройних сил України – СБУ.

- Колишній радник голови Адміністрації президента часів Януковича організував схему із незаконного переправлення чоловіків призовного віку через кордон за $7 тисяч. Справу розслідують працівники Нацполіції за підтримки Служби безпеки – пресслужба Київської міської прокуратури.

- Ухилення від сплати податків на 700 млн: БЕБ викрила підприємства, пов’язані з конвертатором Стрілковським. Керівнику однієї з компаній, яка ухилилась від сплати податків у особливо великих розмірах, обрали запобіжний захід у розмірі понад 121 мільйон гривень – пресслужба БЕБ.

- Сина скандального судді ОАСК Євгена Аблова оголосили в розшук за підозрою в умисному вбивстві – база розшуку Міністерства внутрішніх справ.

- Суд призначив покарання у вигляді десяти років позбавлення волі з конфіскацією майна депутату Херсонської міської ради, який влаштувався так званим заступником очільника створеної росіянами «воєнно-цивільної адміністрації» – Офіс генпрокурора.

***

- Експорт Чорним морем досяг 15 млн тонн: понад 40% продукції отримали дві країни – Китай і Єгипет стали основними імпортерами української агропродукції, яку вивозять з одеських портів – Юрій Васьков, заступник міністра інфраструктури.

- В Україні за рік зареєстрували понад 340 тисяч нових ФОПів та компаній. Найпопулярнішими сферами стали роздрібна та оптова торгівля, IT та надання індивідуальних послуг – дані платформи «Опендатабот».

- Торік до загального фонду місцевих бюджетів надійшло на 43,8 мільярда гривень більше, ніж у 2022 році, – 441,9 мільярда гривень – пресслужба Міністерства фінансів.

- Для забезпечення продовольчої безпеки в Україні потрібно побудувати близько 150 овочесховищ – Дмитро Соломчук, член Комітету з питань аграрної та земельної політики.

- Дефіцит держбюджету України 2023 року сягнув 1,33 трлн грн – Мінфін.

СВІТ: ДОПОМОГА, САНКЦІЇ, ПОДІЇ

Четверта річниця катастрофи літака авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України»

  • Працівники посольства України в Ірані у четверту річницю катастрофи літака авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» вшанували пам’ять загиблих на місці падіння Boeing та на закладеній два роки тому диппредставництвом України Алеї пам'яті жертв рейсу PS752 – Євген Кравченко, тимчасовий повірений у справах України в Ісламській Республіці Іран.

  • Іран досі не назвав імен десятьох військовослужбовців, яких нібито засудили у квітні минулого року за збиття у 2020 році українського пасажирського лайнера рейсу PS752 авіакомпанії МАУ – Євген Кравченко.

  • Міністри закордонних справ Канади, Швеції, України та Великої Британії спільно ініціювали розгляд спору в Міжнародній організації цивільної авіації (ІКАО) проти Ірану за використання зброї проти цивільного літака рейсу PS752 авіакомпанії «МАУ» - спільна заява Міжнародної групи координації допомоги жертвам рейсу PS752.

- У Нідерландах українські волонтери наколядували захисникам України понад 4 тисячі євро, які буде спрямовано на ремонт автівок, генератор, рації та дрон – Укрінформ.

- Світова ІТ-компанія з українським корінням SoftServe приєднується до міжнародної групи компаній, яка розроблятиме технологічні рішення для будівництва на Місяці, в межах програми NASA – пресслужба компанії.

- Відтепер українці в Польщі, а також школярі та студенти українських навчальних закладів зможуть безплатно вивчати польську мову онлайн через інноваційну систему Lingva Polska – Укрінформ.

- На кордоні України та Польщі загалом у чергах стоять близько 2 тис. вантажівок, триває блокування напрямків трьох пунктів пропуску «Рава-Руська – Гребенне», «Краківець – Корчова», «Ягодин – Дорогуськ» – Андрій Демченко, речник Держприкордонслужби.

- У Польщі неподалік кордону з Україною польський туристичний автобус врізався у фуру, внаслідок чого постраждали 12 осіб – RMF24.

- Єврокомісар із питань сільського господарства Януш Войцеховський (Польща) погрожує заблокувати розпорядження Єврокомісії щодо продовження угоди про вільну торгівлю з Україною на 2024-2025 роки, якщо в ній не буде враховано його пропозицій щодо торгових обмежень для Києва – RMF24.

***

- Лідери республіканців і демократів у Конгресі США досягли угоди про максимальний рівень бюджетних витрат у 2024 році в розмірі $1,59 трильйона, що наближає сторони до уникнення урядового шатдауну, однак повністю не виключає його – Майк Джонсон, спікер Палати представників американського Конгресу.

- У США головний переговірник від республіканців, сенатор Джеймс Ленкфорд, заявив, що текст угоди щодо питань кордону та імміграції, яка може розблокувати десятки мільярдів доларів допомоги для України, можуть оприлюднити цього тижня – Politico.

- Президент США Джо Байден не розглядає планів щодо звільнення глави Пентагону Ллойда Остіна, як до того закликає експрезидент Дональд Трамп, через те, що Остін не повідомив одразу Білий дім про свою госпіталізацію - Джон Кірбі, координатор Ради нацбезпеки Білого дому.

- Президент Євроради, бельгійський політик Шарль Мішель бачить багато способів уникнути того, щоб прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан очолив Єврораду – The Guardian.

- В Єврокомісії прокоментували повідомлення про ймовірне використання Росією балістичних ракет, отриманих з Північної Кореї, в нещодавніх атаках проти України, попередивши про відповідальність за порушення Статуту ООН та міжнародного права – Петер Стано, офіційний представник зовнішньополітичної служби ЄС.

- Прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон оголосив про наміри дислокувати в Латвії контингент шведських військових у межах зусиль НАТО зі зміцнення східного флангу – попри те, що Стокгольм ще не є повноцінним членом Альянсу – Dagens Nyheter.

- Болгарія, Румунія і Туреччина запросили інші країни приєднатися до ініціативи з очищення Чорного моря від мін і забезпечення безпеки морських шляхів – Euractiv Bulgaria.

- Китай запровадив санкційні обмеження проти п’яти великих американських оборонних компаній через постачання озброєння їхнього виробництва до Тайваню – заяві МЗС КНР.

- У Барселоні (Іспанія) понад 800 людей вийшли на мітинг, аби нагадати європейцям, що розпочата Росією війна проти України триває – Ukraine NOW.

- Ввечері у неділю журі Голлівудської асоціації іноземної преси оголосило переможців 81-ої церемонії однієї з найпрестижніших кінопремій США «Золотий глобус» – Укрінформ.

- Один з кращих гравців в історії футболу німець Франц Беккенбауер помер на 79-му році життя - The Sun.

***

Війна в Ізраїлі

  • Національна розвідувальна служба Південної Кореї (NIS) підтвердила інформацію про використання терористичним угрупованням ХАМАС зброї з КНДР у війні проти Ізраїлю – Yonhap.

  • Президент Ізраїлю Ісаак Герцог заявив, що питання про вигнання палестинців із сектору Гази не є офіційною позицією влади, хоча раніше деякі члени уряду прем’єр-міністра Біньяміна Нетаньягу закликали саме до цього – Politico.

  • Унаслідок ізраїльського удару по південному Лівану 8 січня був убитий один із командирів елітного підрозділу угруповання «Хезболла» – Reuters.

  • Через напади хуситів на кораблі в Червоному морі п'ята частина глобальних перевезень морем була перенаправлена по інших маршрутах, ці атаки безпосередньо торкнулися громадян, вантажів, комерційних інтересів понад 40 країн – Ентоні Блінкен, держсекретар США.

ВОРОГ

- В Росії відновили діяльність радянської контррозвідувальної організації «СМЕРШ» британська розвідка.

- У російському обласному центрі Рязань згорів будинок, що належав племіннику президента РФ Роману Путіну – білоруське опозиційне видання «Хартыя 97».

- У Свердловській області Росії здетонував вибуховий пристрій на залізничних коліях біля нафтобази – Telegram-канал Baza. 

- Білорусь не запрошуватиме спостерігачів ОБСЄ на парламентські й місцеві «вибори» – Андрей Дапкюнас, постпред Білорусі при міжнародних організаціях у Відні.

- Білорусь будує нове військове містечко в Гомельській області. Військовий об'єкт буде розташований за 40 кілометрів від кордону з Україною – білоруська служба «Радіо Свобода».

Підготувала Жанна Телеганова, Київ

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-