«Про війну»: військові пояснили, як цивільним вберегтися від балістичних ракет
Про це говорили в другому випуску спільного проєкту Центру протидії дезінформації та Укрінформу "Про війну" його ведучі лейтенант ЗСУ, заступник керівника ЦПД Андрій Коваленко та офіцер управління 12-ї бригади "Азов" НГУ Дмитро "Дипломат".
Зокрема, Коваленко зазначив, що зміна тактики ворогом, яка передбачає відхід від великої кількості крилатих ракет і перехід на балістику, спостерігалася уже давно. "До цього готувалися, нам поставляли більше систем протиракетної оборони. Звісно, потрібно постачати ще більше, але наше суспільство ще живе в парадигмі того, що "Шахеди" збивають, крилаті ракети збивають, і під час тривог в місті дуже багато людей почуваються надто вальяжно", – сказав військовий, додавши, що людям "необхідно змінити своє ставлення до повітряних тривог, виходячи з того, що ворог почав більше використовувати балістичних ракет для ударів по Україні".
Зі свого боку "Дипломат" наголосив, що це очевидні, постулатні речі. "Ми знаємо, що Росія щильно співпрацює з Іраном і Північною Кореєю. Реально звідти масово, вагонами постачається озброєння, в тому числі і балістичні ракети в дуже великих обсягах. Все це відслідковується. До Харкова балістика долітає навіть не за дві хвилини, за 30-40 секунд з Бєлгородської області. Це дуже швидко, збити практично неможливо. Людям потрібно реагувати, ховатися, а друге – це уже звернення до міської влади будь-якого міста, особливо прифронтового, потрібно відкривати нові укриття", – звернувся "Дипломат".
На думку Коваленка, мета ворога – "подавити системи ППО України для того, щоб в майбутньому закидати нас банально ракетами а потім диктувати свої умови". "Наша система ППО буде посилюватися, в той же час і Києву, і Чернігову потрібно прати приклад з Харкова та Херсона. В людних місцях мають стояти мобільні укриття. Зараз це вкрай актуально", – вважає він.
Коваленко закликав громадян не сподіватися постійно на наш "залізний щит" і самим дбати про власну безпеку. "Треба мати власну відповідальність, розуміти, де ти сховаєшся, як ти будеш діяти у випадку тривоги в офісі, на вулиці, як міська влада буде діяти, що вона забезпечить для людей", – підсумував заступник керівника ЦПД.
Як повідомлялося, Сполучені Штати мають докази того, що російські сили протягом останніх днів продовжували застосовувати балістичні ракети північнокорейського виробництва для ударів по мирних містах України.
У ніч на 8 січня 2024 року противник завдав масованого удару по Україні, застосувавши крилаті, авіаційні, балістичні, зенітні керовані ракети та ударні БПЛА. Сили оборони України знищили 18 із 24 крилатих ракет Х-101/Х-555/Х-55 та 8 ударних БПЛА Shahed-136/131.