Уряд виділив для потреб військових додаткові 657 мільйонів гривень
Як передає Укрінформ, про це повідомило Міноборони.
За даними відомства, кошти виділені з резервного фонду державного бюджету.
«Усього Уряд виділив Міноборони 657 мільйонів гривень (з них Державній спеціальній службі транспорту – 10,7 мільйона гривень). Окремо від цієї суми Головному управлінню розвідки Міністерства оборони виділили 10,524 мільйона гривень», – зазначили в міністерстві.
Виділені урядом кошти Міноборони планує спрямувати на закупівлю техніки й озброєння, оптичних і тепловізійних приладів, засобів зв’язку, виробництво боєприпасів, ремонт та утримання техніки, а також запасних і комплектувальних частин до неї. Кожна з бригад формує цю потребу індивідуально.
Відповідно до підходу Генерального штабу Збройних сил України, від 1 до 10 млн гривень будуть виділені кожній бригаді за наступними принципами:
пріоритет надається військовим частинам, які беруть безпосередню участь у бойових діях;
розподіл відбувається з урахуванням організаційної структури та чисельності особового складу (умовно, піхоті – більше, льотчикам – менше, тому що літаки обслуговуються в централізованому порядку).
Міноборони очікує сформовані потреби кожної військової частини. Після того, як Генштаб ЗСУ узагальнить розрахунки, буде підготований відповідний запит до Міністерства фінансів
У подальшому кошти надійдуть до Міноборони, після чого будуть направлені до військових частин.
Як пояснив заступник міністра оборони Юрій Джигир, виділення коштів із резервного фонду спричинене змінами в адмініструванні «військового» ПДФО в поточному році.
Він нагадав, що 10% від частини такого ПДФО, який зараховується у державний бюджет, автоматично повертатиметься військовим частинам пропорційно до сплаченого ними податку.
«Оскільки цю пропорцію можна буде порахувати тільки після сплати ПДФО в січні, то новий механізм запрацює з лютого. Тож уряд для закриття «фінансового розриву» у січні виділив з резервного фонду кошти для нагальних потреб оборони. Адже забезпечення військовослужбовців усім необхідним – процес, що має тривати безперебійно за замовчуванням», – зауважив Джигир.
Як повідомляв Укрінформ, у листопаді Верховна Рада прийняла закон про перерозподіл «військового» ПДФО.