Не вся іноземна військова техніка потрібна Україні - експерт
Як передає Укрінформ, про це в ефірі Українського радіо заявив військовий аналітик Олексій Гетьман, аналізуючи можливість передачі Еквадором зброї радянського зразка в обмін на сучасне озброєння від США.
"Якщо йдеться про важку техніку, яка багато років використовувалася і її неможливо відремонтувати, то її перевезення може коштувати більше, ніж сама техніка, яку вони нам можуть передати. Нагадаю, Марокко, якщо не помиляюсь, намагалося допомогти РФ і передало понад 30 танків Т-34. Якщо йдеться про таку техніку, то це точно хіба що для того, щоб використовувати як мішені для тренування. Бо користуватися такою технікою, тими ж танками Т-34, точно нічого не варто", - зазначив Гетьман.
Проте, за словами експерта, наші військові ефективно застосовують радянську техніку. Як приклад, він навів так звані гібридні ЗРК, де радіолокаційна станція і пускові установки радянські, а ракети західні.
Оцінюючи плюси і мінуси можливого передання Туреччиною для України російського ЗРК С-400, аналітик зазначив, що "загалом, це непоганий ЗРК, але С-400 показав себе набагато гірше, ніж Patriot".
"Ми нищили цей комплекс. Наші ракети пролітали там, де С-400 мав тримати оборону. Плюс, маємо розуміти, що для цього комплексу точно буде обмежена кількість ракет. І розраховувати на те, що ми візьмемо десь ракети, які виробляє винятково Росія, не варто. Але, якщо його взяти тільки для того, щоб використовувати радіолокаційну станцію, навіть без пускових установок, або з пускових установок знову зробити щось гібридне, то цілком можливо", - додав він.
Як повідомляв Укрінформ, у наступних пакетах військової допомоги від міжнародних партнерів Україна очікує F-16 та ракети з дальністю ураження цілей у 300-500 кілометрів.