Німеччина зібрала понад 500 доказів воєнних злочинів РФ в Україні
Про це сказав міністр юстиції Німеччини Марко Бушманн, передає Укрінформ із посиланням на DW.
"Ми хочемо переконати більше жертв або свідків травмуючих подій ділитися своїми даними з поліцією. Кожна фотографія і кожне відео на мобільному телефоні можуть сприяти розслідуванню. Кожен, хто видаляє такі матеріали, лише допомагає російським воєнним злочинцям", - зазначив Бушманн в інтерв'ю газеті Bild am Sonntag.
Наступного тижня у міністерстві юстиції ФРН відбудеться конференція з міжнародного кримінального права. На ній ітиметься, зокрема, про збільшення кількості атак на цивільні об'єкти України, здійснених з використанням російських безпілотників.
"Якщо російський безпілотник навмисно наводиться військовим на житловий будинок, де перебувають лише цивільні, ідеться про воєнний злочин", - зазначив Бушманн.
Водночас Німеччина має намір посилювати співпрацю з Україною, Польщею та США. За словами міністра юстиції ФРН, новий польський уряд відіграє важливу роль у розслідуваннях, "оскільки країна не лише межує з Україною, але й прийняла мільйони українських біженців".
Бушманн висловив сподівання, що "російський президент Володимир Путін одного дня відповість за свої дії в суді". "Я знаю, що для цього нам знадобиться багато терпіння", - наголосив німецький міністр.
Як повідомляв Укрінформ, 17 березня 2023 року стало відомо, що Палата попереднього провадження Міжнародного кримінального суду (МКС) видала ордери на арешт двох осіб – Володимира Путіна та Марії Львової-Бєлової.
Президента РФ та уповноважену президента РФ у справах дитини підозрюють у воєнних злочинах - незаконних депортації та переміщенні населення, зокрема дітей, з окупованої території України, щонайменше з 24 лютого 2022 року.