Радбез ООН паралізований розбіжностями: голова Генасамблеї виступив із заявою
Як передає власкор Укрінформу у Нью-Йорку, про це Френсіс заявив у пʼятницю на засіданні Генасамблеї ООН з питання порядку денного «Ситуація на тимчасово окупованих територіях України».
«Окрім засудження, ми, Організація Об'єднаних Націй, повинні активно працювати над досягненням всеосяжного, справедливого та сталого миру, відповідно до Статуту цієї організації», - наголосив Френсіс.
Він нагадав, що резолюція, ухвалена Генеральною Асамблеєю рік тому, забезпечує дорожню карту для досягнення цієї мети.
За його словами, міжнародні консультації, які відбулися в Данії, Саудівській Аравії, Мальті і в Давосі (Швейцарія), відповідають принципам ООН.
Френсіс зазначив, що Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні засвідчила зростання небойових жертв: у січні цього року кількість загиблих і поранених серед цивільного населення зросла на 37% у порівнянні з листопадом 2023 року.
«І серед усього цього ми не повинні випускати з уваги особливу ситуацію стосовно українських дітей, тисячі з яких були відірвані від своїх родин і примусово депортовані до Росії», - додав голова ГА.
За його словами, вплив війни поширюється далеко за межі України. «Довкіллю, яке є мовчазною жертвою конфлікту, загрожують хімічні викиди з пошкоджених об'єктів, а також підвищене забруднення парниковими газами, пов'язане з бойовими діями», - пояснив він.
Крім того, мілітаризація ядерних об'єктів створює реальний ризик ядерної аварії, додав Френсіс.
Війна вплинула «на кожну країну-члена, яка зібралася в цьому залі», чи то у вигляді стрімкого зростання цін на продукти харчування, чи то в контексті енергетичної нестабільності, зауважив він. «Без сумніву, ця війна стала значним каталізатором зміни світової геополітики та геоекономіки», - наголосив голова Генасамблеї.
Він закликав вийти з зали засідань «з потужним посланням солідарності та непохитної підтримки стійкому народу України».
«Він з гідністю, мужністю і стійкістю переносить неймовірні страждання і продовжує демонструвати тверду рішучість захищати свою Батьківщину, - підкреслив Френсіс. - Як Організація Об'єднаних Націй і ця Генеральна Асамблея, ми повинні бути разом з ними в їхньому прагненні до справедливості і миру. І як ваш Президент, я приєднуюсь до вас у цьому чіткому заклику».
Як повідомляв Укрінформ, Генеральна Асамблея ООН зібралася у п’ятницю на засідання з питання порядку денного «Ситуація на тимчасово окупованих територіях України».
Дмитро Кулеба закликав країни світу долучитися до участі в Глобальному саміті миру, який відбудеться у Швейцарії.
Після обіду Рада Безпеки ООН проведе дебати з приводу другої річниці повномасштабної війни.