Франція з початку 2023 року підготувала 8,8 тисячі українських військових
Як передає Укрінформ, про це у Фейсбуці повідомляє пресслужба Генштабу ЗСУ.
«Міністерство оборони Французької Республіки повідомило, що станом на початок березня 2024 року майже 10 000 військових України навчено Францією з початку конфлікту. Крім постачання зброї та військової техніки, Франція підтримує Київ через навчання українських військових для підвищення їхніх навичок відповідно до їхніх потреб, щоб вони могли продовжувати захищати свою територію», - йдеться в повідомленні.
Як зазначається, навчання є одним із аспектів французької підтримки України разом із передачею обладнання та фінансовою підтримкою. Навчання здійснюється на території Франції та в Польщі переважно в рамках Місії військової допомоги Європейського Союзу на підтримку України (EUMAM). Загалом з початку повномасштабної війни Франція підготувала майже 10 тисяч українських військових, зокрема 8,8 тисячі у 2023 році.
Навчання відбувається за трьома напрямками. Перший напрямок: навчання, пов’язане з тактикою, впровадженням і обслуговуванням численного поставленого обладнання. Серед цього обладнання - гармати Caesar, ракети Crotale NG, легкі бойові танки AMX 10-RC, пускові установки реактивного залпового вогню і навіть системи «земля-повітря» середньої дальності (SAMPT).
Другий напрямок - спеціалізовані навчання. Вони націлені на критичні ноу-хау або ноу-хау з високою доданою вартістю та охоплюють різні сфери, такі як охорона здоров’я, матеріально-технічне забезпечення, розмінування або розвідка.
Третій напрямок - формування тактичних частин. Такі навчання орієнтовані на ведення бойових дій у містах та окопах, їхня мета — зміцнити навички українських офіцерів командувати ротою чи батальйоном.
У пресслужбі нагадали, що президент Франції Еммануель Макрон 15 травня 2023 року наголосив, що Франція з кількома іншими європейськими країнами відкрила двері для навчання українських пілотів на винищувачах F-16.
У 2024 році мета полягає в тому, щоб поширити цю підготовку на повітряну та військово-морську складову Сил оборони України.
Як повідомляв Укрінформ, Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук обговорив з головою Національних зборів Французької Республіки Яель Брон-Піве оборонні потреби України.
Фото: Генштаб