РФ маніпулює темою обміну полоненими, щоб підірвати ухвалення рішень в Україні - ISW

РФ маніпулює темою обміну полоненими, щоб підірвати ухвалення рішень в Україні - ISW

Укрінформ
Кремль використовує тему обміну військовополонених, як ще один прийом для підриву процесу прийняття рішень в Україні.

Як передає Укрінформ, про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Зазначається, що напередодні призначена Кремлем Уповноважена з прав людини Тетяна Москалькова звинуватила Україну у висуненні «надуманих вимог», які спричинили паузу в обміні військовополоненими протягом останніх кількох місяців, і заявила, що Росія нібито робить все можливе для підтримки діалогу з українським урядом і Міжнародним комітетом Червоного Хреста у справах військовополонених.

Представник українського Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Петро Яценко торік у листопаді зазначав, що Росія влітку того ж року призупинила обмін військовополоненими влітку з невстановленої причини.

Останній обмін військовополоненими між РФ та Україною відбувся 8 лютого 2024 року за сприяння Об'єднаних Арабських Еміратів.

«Радіо Свобода» 29 травня повідомила, що Україна була змушена відкрити третій табір для російських військовополонених частково через «фактичне блокування обмінів російською стороною», а частково через зростання кількості російських дезертирів, які стають військовополоненими.

«Протягом останніх місяців після останнього обміну військовополоненими Росія вчинила низку очевидних зловживань щодо українських військовополонених, включаючи страти без суду і слідства та використання військовополонених як живих щитів на полі, а також нібито функціонування "чорного ринку" для продажу українських військовополонених російським воєнізованим угрупованням», - йдеться у звіті ISW.

Аналітики Інституту зауважують, що Росія також використовує батальйон, що складається переважно з українських військовополонених, для ведення бойових дій в Україні, що є ще одним кричущим порушенням Женевської конвенції про військовополонених.

«Звинувачення Москалькової в тому, що Україна є стороною, відповідальною за припинення обміну військовополоненими, може бути спробою перекласти провину на Україну і приховати безліч зловживань з боку Росії щодо українських військовополонених, що може призвести до розпалювання незадоволення в українському суспільстві і відвернути увагу від підтримки України з боку західних країн», - вважають аналітики ISW.

Вони припускають, що «Росія використовує політику обміну військовополоненими як ще один прийом для підриву процесу прийняття рішень в Україні».

Читайте також: Лубінець: Шукаємо посередників, які можуть вплинути на позицію РФ щодо обміну оборонців Маріуполя

Як повідомляв Укрінформ, наприкінці квітня український Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими викрив російські фейки про «небажання» України визволяти деяких полонених, а також про «поділ полонених на категорії».

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-