Дозвіл США на удари України по території РФ зірвав наступ ворога на Харківщині - AP
Про це пише агентство Associated Press із посиланням на першого заступника міністра оборони України генерал-лейтенанта Івана Гаврилюка, передає Укрінформ.
Як пише AP, через кілька тижнів після ухвалення рішення, яке дозволяє Україні використовувати зброю, що поставляється США, для обмежених ударів по російській території, країна досягла певних успіхів у стримуванні нового наступу Росії вздовж північно-східного фронту.
У публікації зазначається, що погіршення ситуації на фронті змусило США дозволити Україні використовувати артилерійські та ракетні системи, що поставляються Заходом, для захисту Харкова, завдаючи ударів по прикордонних районах, де збираються і проводять атаки кремлівські війська.
Видання зауважує, що у той час ставки були високими, оскільки українське військове керівництво передбачало нові штурмові дії окупантів, спрямовані на відволікання ЗСУ від інтенсивних боїв у Донецькій області.
«Перший заступник міністра оборони Іван Гаврилюк повідомив агентству Associated Press, що щонайменше 90 тисяч російських військовослужбовців у глибині російської території готувалися до нового наступу», - пише AP.
Військовослужбовці українських бригад, які воюють на Харківському напрямку, розповіли AP, що вже через кілька годин після отримання дозволу від США почалася робота ракетних систем HIMARS по території Росії.
«HIMARS не стихали увесь день. З перших днів українським силам вдалося знищити цілі колони військ вздовж кордону, які чекали наказу про вхід в Україну», - сказав у розмові з AP командир артилерійського розрахунку із позивним «Гефест».
За його словами, раніше українські військові не могли атакувати цілі на російській території, оскільки усі склади з боєприпасами та іншими ресурсами росіяни тримали на 20 км далі, ніж могла дістати українська зброя.
Як пише АР, після дозволу на удари по РФ динаміка на північно-східному фронті майже відразу змінилася і українським військам вдалося стабілізувати ситуацію там. Однак українські військові та посадовці наполягають на тому, щоб отримати дозвіл США на удари за допомогою ATACMS на відстань понад 100 кілометрів проти конкретних цілей.
Як повідомляв Укрінформ, наприкінці травня державний секретар США Ентоні Блінкен офіційно підтвердив, що президент Джо Байден надав дозвіл для України бити американською зброєю по військових об’єктах на території РФ.