В Україні від початку вторгнення РФ загинули й були поранені 32 100 цивільних - ООН

В Україні від початку вторгнення РФ загинули й були поранені 32 100 цивільних - ООН

Укрінформ
В Україні з лютого 2022 року ООН зафіксувала понад 32,1 тисячі жертв серед цивільного населення, включно з загиблими та пораненими.

Як передає Укрінформ, про це уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець повідомив у Телеграмі, з посиланням на дані аналітичного звіту Кластеру з питань захисту, який очолює УВКБ ООН, щодо України в умовах збройного конфлікту.

У звіті зазначено, що вторгнення Російської Федерації в Україну схарактеризували цілеспрямованими атаками на цивільне населення й цивільну інфраструктуру, примусовими переміщеннями, сексуальним насильством та високим ризиком заподіяння психологічної шкоди.

Читайте також: Не лише удар по лікарні «Охматдит»: воєнні злочини росіян проти українських дітей

Зокрема, понад 6,5 мільйона людей покинули країну як біженці, а ще 3,5 мільйона стали внутрішньо переміщеними особами. З лютого 2022 року було зафіксовано понад 32,1 тисячі жертв серед цивільного населення по всій Україні, включно з загиблими та пораненими.

В ООН зазначили, що 92% випадків загибелі цивільних сталися внаслідок застосування вибухової зброї з широкою зоною ураження, а 4% – внаслідок підриву на мінах та вибухових пристроях. Використання РФ далекобійних ракет означає, що практично вся територія України знаходиться в небезпеці.

"Прямий збиток цивільній інфраструктурі за останні два роки станом на лютий 2024 року становив до 138 мільярдів євро. Найбільше постраждала житлова забудова", - навів Лубінець данні звіту.

Підтверджено 1742 атаки на медичні заклади, що спричинили 136 смертей та 311 поранень.

Задокументовані випадки сексуального насильства, скоєного російськими військовими проти осіб різної статі від 3 до 70 років.

Читайте також: В Україні потенційно заміновані 144 тисячі квадратних кілометрів

Також Україна є однією з найзабрудненіших країн світу мінами й іншими вибуховими пристроями. Це ставить під загрозу життя і здоров’я близько 6,37 мільйона людей. Від мін особливо постраждали фермери, 128 з яких загинули з лютого 2022 року. Крім того, міни небезпечні для дітей.

Кластер з питань захисту рекомендує донорам та міжнародним партнерам України продовжувати фінансову підтримку програм із захисту дітей, організацій, які займаються запобіганням гендерно зумовленого насильства, підтримкою ВПО, а також сприяти протимінній діяльності в Україні.

Уряду України рекомендують зокрема розширювати ініціативи щодо захисту дітей, реінтеграції ветеранів війни, забезпечення безперервного доступу до соціального захисту.

"Для нашої інституції захист прав осіб, які постраждали внаслідок збройної агресії РФ – це пріоритетний напрямок роботи", - зауважив омбудсмен України.

Як повідомляв Укрінформ, представник Уповноваженого ВРУ з прав жителів Автономної Республіки Крим Ельвін Кадиров на зустрічі з радником Президента Туреччини Ялчином Топчу надав перелік важкохворих кримських політв’язнів, незаконно утримуваних Російською Федерацією.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-