СБУ і НАБУ викрили ділків, які розікрали ₴12 мільйонів на динамічний захист для танків
Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресцентр СБУ.
Тоді для серійного виготовлення відповідних комплектуючих був укладений договір із машинобудівною компанією у Києві.
Однак екскерівник державного підприємства та його головний бухгалтер вирішили за рахунок державного контракту отримати незаконний прибуток.
Для цього вони штучно завищили вартість замовленої продукції, а отриману різницю вивели у тінь через підконтрольні комерційні структури.
Оборудка завдала збитків державному бюджету у майже ₴12 мільйонів.
Контррозвідники СБУ задокументували злочинні дії службових осіб державного підприємства та учасників схеми і заблокували її на початку 2023 року.
З того часу тривали експертизи та інші процесуальні дії, спрямовані на отримання ґрунтовної доказової бази для притягнення фігурантів до відповідальності.
Наразі за матеріалами СБУ і НАБУ повідомлено про підозру колишньому генеральному директору державного підприємства, його бухгалтеру та одному з ключових фігурантів схеми – очільнику комерційної структури, через яку фігуранти виводили бюджетні кошти у тінь.
Їхні дії кваліфіковані за трьома статтями Кримінального кодексу України: ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем); ч. 3 ст. 209 (легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом); ч. 2 ст. 366 (службове підроблення).
Керівника комерційної структури затримали у Києві. Вирішується питання про обрання запобіжного заходу.
Відповідно до вчинених злочинів, підозру отримав колишній помічник керівника державної компанії-підрядника та його спільник – особа, яка надала власні реквізити для обготівковування викрадених грошей.
Також заочні підозри отримали екскерівник державної компанії-підрядника і його головний бухгалтер, які переховуються за кордоном.
Тривають комплексні заходи для притягнення винних до відповідальності.
Зловмисникам загрожує до 12 років тюрми з конфіскацією майна.
Розслідування проводили за процесуального керівництва Офісу генерального прокурора.
Як повідомляв Укрінформ, СБУ та НАБУ затримали заступника міністра енергетики Олександра Хейла на хабарі у пів мільйона доларів. Уряд ухвалив рішення звільнити його з посади.
12 серпня Вищий антикорупційний суд ухвалив рішення про застосування до Хейла запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою до 8 жовтня 2024 року та можливістю внесення застави у розмірі ₴25 мільйонів.
12 серпня СБУ опублікувала перехоплені розмови фігурантів корупційної схеми, в організації якої підозрюється Хейло.
Фото: СБУ