Міноборони допустило до постачання у ЗСУ один із найбезпечніших бронеавтомобілів у світі

Міноборони допустило до постачання у ЗСУ один із найбезпечніших бронеавтомобілів у світі

Укрінформ
Міністерство оборони кодифікувало та допустило до постачання у Збройні сили України броньовану інженерну машину Buffalo MPV, яку називають однією із найбезпечніших у світі.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Міноборони.

Як зауважили у відомстві, Buffalo MPV – інженерна машина армії США, виготовлена за технологією MRAP (Mine Resistant Ambush Protected – захист проти мін і засідок). Це клас військових автомобілів із підвищеним балістичним захистом, що мають V-подібну форму днища для розсіювання енергії вибуху та спеціальні амортизуючи крісла. Конструктивно бронеавтомобілі складаються з монолітної бронекапсули та зовнішніх вибухопоглинаючих агрегатів.

Броньована інженерна машина Buffalo MPV є глибокою модернізацією відомого бронеавтомобіля СASSPIR. Цей панцирник застосовували під час воєнних дій у Південній Африці з 1980-х, в Іраку та Афганістані. СASSPIR перебувають на озброєнні в арміях та силових структурах понад 10 країн світу. Показовим є те, що за час експлуатації в бойових умовах у бронеавтомобілях цієї моделі, що зазнали вибухів та обстрілів, не було жодного загиблого.

Читайте також: До експлуатації у ЗСУ допустили робота-пожежника

Buffalo MPV належить до машин ІІІ категорії захисту за стандартом STANAG 4569 і витримує підрив на міні з силою вибуху, еквівалентною 20 кг тротилу. Вікна захищені 15-сантиметровим куленепробивним склом, а бронекапсула виготовлена з композитної броні, додатково захищеної кумулятивними решітками. Машина оснащена 9-метровим маніпулятором із вмонтованою камерою та сенсорами для знешкодження вибухових засобів.

У Міноборони зазначили, що наразі інженерні бронеавтомобілі цієї моделі перебувають на озброєнні армій Канади, Франції, Італії, Пакистану, Великої Британії.

Як повідомляв Укрінформ, в Україні запрацював проєкт «Залізний полігон», в межах якого виробники озброєння та військової техніки (ОВТ) зможуть безоплатно провести тестування зразків ще на стадії проєктування.

Фото: Міноборони

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-