Огляд «Війна в Україні за тиждень» з 19 по 25 серпня

Огляд «Війна в Україні за тиждень» з 19 по 25 серпня

Укрінформ
Україна відзначила 33-тю річницю проголошення незалежності. Рада заборонила діяльність російської церкви в Україні.

ВІДЕО

20.08/ Сюжет: Суджа під контролем ЗСУ: як живе місто?

20.08/ Осадчук: ФСБівці у рясах програли – Парламент ухвалив історичний законопроєкт

20.08/ Филипович: Духовна незалежність України: коли і як запрацює закон про заборону УПЦ МП?

20.08 Стефанішина: В Україні запровадять посади заступників голів ОВА з питань євроінтеграції

20.08/ Чернишов: Українці пройдуть зиму зі своїм газом та старими цінами – голова «Нафтогазу»

20.08/ Синєгубов: На Харківщині ворог цілить по цивільному населенню

21.08/ Інтерв"ю: Ляшко: Відновити «Охматдит» якомога швидше для нас критичне завдання

21.08/ Прокудін: Останні два місяці Херсон активно атакують FPV-дронами

22.08/ Онищук: 6 модульних котелень на 100% забезпечать жителів і  соціальну сферу Бурштинської ОТГ теплом

23.08/ Пехньо: Знищений пором у порту «Кавказ» був останньою з трьох великих переправ для палива і техніки армії рф

23.08/ Відео: Бойові українські знамена з фронту вивісили над Укрінформом

24.08/ Опитування: День Незалежності України: чи змінилося ставлення українців після повномасштабного вторгнення?

ФОТО

19.08/ У Вінниці створюють мурал на честь полеглих військових медиків

20.08/ Рідні полонених бійців Азову влаштували мітинг біля ВРУ

20.08/ Російські окупанти обстріляли Малокатеринівку на Запоріжжі

21.08/ В Україні запустили проєкт з гуманітарного розмінування за участі жінок-кінологів

21.08/ Виставка прапорів у Запорізькому краєзнавчому музеї

22.08/ У дніпровському музеї «Машини часу» відбулася презентація інсталяції (Не)Розчавлений

22.08/ В Укрінформі вивісили українські прапори, підписані захисниками в Курській області

22.08/ У столиці відбувся VIІ Щорічний міжнародний ветеранський форум «Україна. Ветерани. Єдність»

22.08/ У Вінниці відбулися перші обласні спортивні ігри ветеранів війни «Незламні Вінниччини»

23.08/ У Львові попрощалися з трьома захисниками

23.08/ У Запоріжжі відбувся автопробіг на підтримку військовополонених

24.08/ У Дніпрі вшанували пам’ять полеглих героїв

24.08/ У Берліні в День Незалежності України плели маскувальну сітку

24.08/ Вшанування пам’яті загиблих героїв на Марсовому полі у Львові

24.08/ Начальник Одеської ОВА Олег Кіпер відвідав обласну психіатричну лікарню №2, де днями оголосив голодування бойовий медик 35-ї бригади морської піхоти Петро Конопля через погані умови у закладі

24.08/ На столичній Софійській площі відбулася виставка техніки ДСНС, Нацполіції та ЗСУ

БОЙОВІ ДІЇ

907 бойових зіткнень зафіксовано на фронті за тиждень з 19 по 25 серпня за даними Генштабу.

Головнокомандувач ЗСУ заявив, що станом на 20.08 ЗСУ контролюють понад 1260 квадратних кілометрів території та 93 населені пункти у Курській області (РФ).

Україна вперше і успішно 24.08 застосувала абсолютно нового класу зброю – українську ракету-дрон «Паляниця».

У День незалежності фахівці ГУР Міноборони України разом з українською кіберспільнотою здійснили масштабну атаку на російських провайдерів мобільного зв’язку та інтернету, а також на інформаційні ресурси та хмарні сховища великих промислових обʼєктів РФ.

У результаті операції ГУР Міноборони України 16 серпня було завдано удару дронами-камікадзе по військовому аеродрому «Саваслейка» у Нижньогородській області РФ, внаслідок якого знищено 3 літаки і ще 5 пошкоджено.

ГУР Міноборони України 21 серпня завдав ударів безпілотниками по аеропорту «Остаф’єво» в Москві та авіабазі «Міллерово» в Ростовській області, розташованому за 30 км від кордону з Україною, де базуються винищувачі Су-30СМ та Су-35. У ГУР з’ясовують ефективність атак.

У Волгоградській області РФ 22.08 СБУ спільно із Силами спецоперацій уразила склади з керованими авіабомбами та паливом на військовому аеродромі «Маринівка», на аеродромі відбулась потужна детонація.

Кіберфахівці ГУР Міноборони України 22.08  здійснили атаку на сервери російських телеканалів, внаслідок чого в ефірі низки телекомпаній були продемонстровані обʼєктивні відеоролики про війну в Україні.

Курська операція

19.08

  • Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський 19.08 доповів Президентові Володимиру Зеленському про нові деталі операції в Курській області, бої на Покровському напрямку та захист Торецька.
  • Міністр закордонних справ Данії Ларс Льокке Расмуссен, коментуючи прорив ЗСУ в Курській області, заявив, що Україна може використовувати надану його країною зброю на території РФ.

20.08

  • В Єврокомісії заявили, що Україна має право захищатися на території Росії, і що українська операція в Курській області є наслідком незаконних дій Путіна.
  • Український винищувач вдарив керованою авіабомбою AASM Hammer по російському підземному пункту управління на Курському напрямку.

21.08.

  • Колишній командувач Сухопутних сил США у Європі генерал-лейтенант Бен Годжес заявив, що під час підготовки до операції в Курській області Збройним силам України вдалося досягти безпрецедентного успіху, створивши велику захищену від дронів зону.
  • Високий представник Євросоюзу Жозеп Боррель вважає, що наступальна кампанія українських військових на Курському напрямку стала серйозним ударом по наративу Путіна.
  • За повідомленням Міноборони Великої Британії, Росія сформувала спеціалізований мотострілецький полк зі складу Повітряно-космічних сил для оборони Курської області.

22.08

  • Сирський доповів Зеленському: Під контролем ЗСУ ще один населений пункт Курщини.
  • Українська авіація завдала удару високоточними американськими бомбами GBU-39 по взводному опорному пункту російських військ у Курській області РФ.
  • Українські захисники, які контролюють російське містечко Суджа Курської області, отримали допомогу від волонтерів, зокрема військовим передали ударні дрони, медичні ноші та медикаменти.

23.08

  • Сполучені Штати дозволяють Україні вести вогонь у відповідь з метою захисту себе від російських атак у прикордонному регіоні, який включає Курську область.

24.08

  • Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський нагородив українських захисників і захисниць за активні дії на Курському напрямку.

25.08

  • Сили оборони України знову просунулися у Курській області РФ та взяли під контроль ще два населені пункти, а також поповнили обмінний фонд.

Ситуація на фронті по днях тижня

19.08

  • Ворог намагається просунутися на Харківському напрямку, йдуть бої в районі Вовчанська та Липців.
  • На Куп’янському напрямку відбулися вісім боєзіткнень. Загарбники наступали в бік Торського, Глушківки, Макіївки, Стельмахівки і Кругляківки.
  • На Лиманському напрямку ворог дев’ять разів штурмував позиції Сил оборони, найактивніше діяв з боку Площанки.
  • На Торецькому напрямку окупанти збільшили кількість атак до дев’яти – атакували біля Нью-Йорка, Торецька, Залізного й Неліпівки.
  • На Покровському напрямку росіяни атакували в районах Воздвиженки, Новогродівки, Зеленого Поля, Калинового, Миколаївки, Птичого, Михайлівки, Камишівки і Миролюбівки. Сили оборони стримують натиск ворога.

20.08

  • На Харківському напрямку вросійські окупанти продовжують атакувати позиції українських військових. У Вовчанську проводять підготовку до штурмових дій.
  • На Лиманському напрямку ворожі підрозділи за підтримки авіації не припиняють атакувати в районах Макіївки, Новосадового, Греківки та Діброви.
  • На Сіверському напрямку тривають бої, окупанти атакують поблизу Верхньокам’янського, Виїмки та Переїзного. Загарбники чотири рази намагались прорвати українську оборону, скинули на Серебрянку та Верхньокам’янське сім авіаційних бомб.
  • На Торецькому напрямку ворог атакує біля населених пунктів Нью-Йорк, Неліпівка, Торецьк та Залізне.
  • На Покровському напрямку від початку доби загарбники здійснили вже 34 спроби потіснити українських захисників із займаних позицій у районах Воздвиженки, Михайлівки, Калинівки, Новогродівки, Гродівки, Миколаївки, Птичого, Скучного та атакували у бік Зеленого Поля.

21.08

  • На Харківському напрямку фронту в районі Вовчанська росіяни посилили повітряну розвідку і готуються до штурмових дій.
  • Залишається напруженою ситуація на Покровському напрямку. В районах Пантелеймонівки, Воздвиженки, Зеленого Поля, Миролюбівки, Гродівки, Миколаївки, Новогродівки, Михайлівки та Птичого відбито 11 атак.
  • На Лиманському напрямку росіяни дев’ять разів атакували в районах Торського, Новосергіївки, Макіївки, Греківки та Сергіївки.
  • На Куп’янському напрямку ворог дев’ять разів штурмував українські позиції поблизу Петропавлівки, Синьківки, Берестового та в районі Андріївки. Напружена обстановка поблизу Стельмахівки.
  • На Торецькому напрямку окупанти за підтримки штурмової та бомбардувальної авіації п’ять разів атакували позиції українських військ. На Торецьк загарбники скинули 11 КАБів.

22.08

  • На Покровському напрямку від початку доби росіяни вже 33 рази намагалися потіснити Сили оборони із займаних позицій в районах Воздвиженки, Зеленого Поля, Михайлівки, Калинового, Новогродівки, Гродівки, Миколаївки, Птичого, Камишівки, Миролюбівки й Новотроїцького.
  • На Торецькому напрямку авіація ворога двічі била по Дружбі некерованими авіаракетами, у район Плещіївки скинула два КАБи.
  • На Лиманському напрямку загарбники сім  разів атакували в районах Новосадового, Греківки, Тернів, Невського, Торського та Діброви.
  • На Краматорському напрямку росіяни здійснили шість штурмових дії поблизу Іванівського, Кліщіївки, Григорівки та Часового Яру, біля останнього завдали ударів 22 некерованими авіаракетами.
  • Сім разів армія РФ атакувала позиції Сил оборони на Куп’янському напрямку поблизу Синьківки, Глушківки, Стельмахівки та в напрямку Лозової.

23.08

  • На Покровському напрямку від початку доби ворог 20 разів намагався атакувати Сили оборони в районах Воздвиженки, Калинового, Новогродівки, Гродівки, Птичого та Зеленого Поля. 11 ворожих атак українські захисники відбили.
  • Складною ситуація є також на Курахівському напрямку. Там окупанти штурмували 15 разів, намагаючись просунутися поблизу Костянтинівки, Георгіївки, Красногорівки та Карлівки.
  • На Куп’янському напрямку загарбники атакували дев’ять разів. Сили оборони відбивали штурми поблизу Петропавлівки, Курилівки, Синьківки і Стельмахівки.
  • На Лиманському напрямку ворог не припиняє атакувати в районах Дружелюбівки, Новосадового, Невського, Торського і Тернів. Від початку доби на цій ділянці фронту Сили оборони відбили вісім атак.
  • На Сіверському напрямку сім разів росіяни атакували поблизу Верхньокам’янського, Виїмки, Білогорівки та Спірного, намагаючись захопити там українські позиції.

24.08

  • На Покровському напрямку росіяни здійснили 39 штурмових дій у районах населених пунктів Воздвиженка, Зелене Поле, Миролюбівка, Гродівка, Калинове, Новогродівка та Птиче. Сили оборони України стримують натиск ворога.
  • На Краматорському напрямку загарбницька ворог наступав у бік Ступочок, Часового Яру та Калинівки. Загалом відбулося 12 боєзіткнень.
  • На Торецькому напрямку відбулося дев’ять боєзіткнень біля Диліївки, Торецька, Неліпівки та Нью-Йорка.
  • На Курахівському напрямку загарбники 12 разів атакували поблизу Красногорівки, Карлівки, Георгіївки та Костянтинівки.
  • На Куп’янському напрямку ворог проводив шість наступальних дій у бік Новоселівки, Стельмахівки та Синьківки.

25.08

  • На напрямку Глибоке-Липці ворог використовує штурмові групи як «приманку» і відстежують, як українці завдають по них вогневого ураження.
  • Після початку Курської операції у Харківській області ворог значно зменшив застосування тактичної авіації, активізує застосування FPV-дронів.
  • На Покровському напрямку росіяни здійснили 17 штурмових дій у районах семи різних населених пунктів. 11 з цих атак проходили біля Калинового та Новогродівки. Ворог задіював для ударів вертольоти Ка-52, також кидав КАБи по районах Олександрополя і Галицинівки.
  • На Курахівському напрямку загарбники 10 разів атакували поблизу Карлівки, Невельського, Первомайського, Георгіївки та Костянтинівки.
  • На Лиманському напрямку противник штурмував позиції наших захисників 13 разів неподалік Греківки, Дружелюбівки, Пролетарського, Першотравневого, Новосадового, Торського та Невського.

ВІЙНА: ВТРАТИ І НАСЛІДКИ

Ворог: втрати і наслідки

Загальні бойові втрати російської армії в Україні 19 по 25 серпня 2024 року становлять:

  • 8330 загарбників
  •     39 танків
  •   141 бойова броньована машина
  •   340 артилерійських систем
  •       9 РСЗВ
  •     13 засобів ППО
  •   343 БПЛА оперативно-тактичного рівня
  •     13 крилатих ракет
  •   483 одиниці автомобільної техніки й автоцистерн
  •     82 одиниці спеціальної техніки РФ.

Нафтобазу в Пролетарську Ростовської області, що продовжує палати після атаки дронів у неділю (18.08) вже шосту добу, зранку в п’ятницю знову атакували дрони. Пожежа до резервуарів з гасом не дійшла.

Сили оборони України вночі 21 серпня завдали удару по позиції російського зенітного ракетного комплексу С-300 біля Новошахтинська Ростовської області РФ. Точність ураження дорозвідується.

У Краснодарському краї у порту «Кавказ» затонув атакований 22 серпня пором «Конро Трейдер», на якому було 30 паливних цистерн. ВМС підтвердили знищення російського залізничного поромув порту «Кавказ» у Краснодарському краї Росії.

На Керченській переправі після атак ЗСУ вийшли з ладу всі три залізничні пороми: «Авангард», «Славянин» та «Конро Трейдер».

Воїни ГУР Мінборони України 24.08 завдали успішного вогневого ураження по польовому складу боєприпасів, розташованому поблизу населеного пункту Острогозьк Воронезької області Росії.                                                                                

Україна: втрати і наслідки

Від початку повномасштабної війни Росія випустила по Україні близько 10 тисяч ракет різних типів та понад 33 тисячі керованих авіаційних бомб.

В Україні від початку повномасштабної війни від російських вибухонебезпечних предметів загинули вже 303 людини, серед них 15 дітей.

В Україні станом на 23.08 унаслідок війни з РФ поранення отримали понад 1528 дітей.

Внаслідок обстрілів російськими окупантами Донецької, Херсонської, Запорізької, Одеської, Сумської,  Дніпропетровської, Харківської областей 40 людей загинули, 104 отримали поранення.

Від початку 2024 року внаслідок бойових дій на території України загинули троє працівників гуманітарних неурядових організацій і ще 16 зазнали поранень.

Від початку цієї війни російські удари зруйнували вже понад 500 церков, молитовних будинків та інших релігійних споруд.

Атака по Україні 20.08

  • Сили ПОО збили одну російську крилату ракету «Іскандер-К», дві керовані авіаційні ракети Х-59 та 25 із 26 ударних безпілотників типу Shahed-131/136.
  • Окупанти завдала удару по промисловому об’єкту у Тернополі, пожежу ліквідовано. Після атаки РФ перевищення вмісту хлору в повітрі в 4-10 разів.
  • У Кіровоградській області уламками збитого російського дрона були пошкоджені покрівлі будинків та автомобілі.
  • Росіяни завдали ракетного удару по енергетичних об'єктах на Сумщині – майже 20 тисяч людей без світла.
  • У Київській області внаслідок падіння уламків російських ударних дронів і ракет пошкоджені чотири приватні будинки та господарча будівля в одному з населених пунктів.

Атака «Шахедів» 21.08

  • Сили ППО у ніч на 21 серпня та сьогодні зранку збили 50 із 69 ворожих БПЛА та одну російську авіаційну ракету. Решту БПЛА локаційно втрачено.
  • На Київщині зафіксовано пошкодження приватного будинку та обриви ліній електромереж, виникла пожежа трав'яного настилу.
  • На Вінниччині уламки збитих БпЛА пошкодили вікна будівель і дах житлового будинку.
  • На Миколаївщині внаслідок падіння російського дрона на одну з підстанцій пошкоджене енергетичне обладнання.

Атака «Шахедів» 23.08

  • Вночі 23 серпня росіяни атакували Україну двома балістичними ракетами «Іскандер-М»/KN-23 та 16-ма ударними БПЛА типу Shahed. Збито 14 Shahed.
  • Вночі ворог атакував Черкаську область, унаслідок падіння ракети на території обласного центру виникла пожежа. Уламками пошкоджено сусідні споруди приватних підприємств.

Атака ракет і «Шахедів» 25.08

  • ППО України вночі збила вісім із дев'яти російських дронів-камікадзе типу Shahed та завадила більшості ракет досягнути своїх цілей.
  • Удар по готелю в Краматорську, ймовірно, ракетою «Іскандер-М». Постраждали журналісти з України, США та Британії, які перебували у готелі. 6 поранених, з них 4 журналісти агенції Reuters, 1 важкий. Тіло однієї людини дістали з-під завалів.
  • Окупанти завдали ракетного удару по Харкову і Чугуєву. У Харкові постраждали 8 осіб, в Чугуєві – 5, серед них двоє дітей.

Російські окупанти 20.08 поцілили в дитяче кафе в Малокатеринівці у Запорізькій області,  внаслідок чого 2 дитини загинула, 8 дітей отримали поранення, дві дитини – у важкому стані.

Окупанти завдали 25.08 ракетного удару по Верхньосироватській громаді Сумщини, поранивши десятьох людей, з яких троє дітей.

Вілле Мюккянен з фінського міста Пюхяярві, який поїхав захищати Україну як доброволець, загинув на початку серпня на полі бою.

ВІЙНА: ПОЛІТИЧНІ РІШЕННЯ, ТЕХНОЛОГІЧНІ ПРОРИВИ, ОПК, ДОПОМОГА СОЮЗНИКІВ

Український тил

Президент України Володимир Зеленський

  • 19.08 під час робочої поїздки до Дніпропетровської області поспілкувався з представниками місцевого бізнесу; зустрівся з ветеранами російсько-української війни та ознайомився з впровадженням ветеранської політики у Дніпропетровській області. Провів нараду щодо забезпечення водою міст та громад.
  • 19.08 виступив на нараді керівників закордонних дипломатичних установ України «Воєнна дипломатія: стійкість, зброя, перемога».
  • 20.08  у Кропивницькому відвідав підприємство «Ельворті», що спеціалізується на сільськогосподарському машинобудуванні; відвідав у лікарні поранених захисників та вручив їм державні нагороди.
  • 21.08 указом увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 21 серпня 2024 року «Про застосування, скасування і внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)».
  • 22.08 указом утворив Великописарівську селищну військову адміністрацію Охтирського району Сумської області.
  • на Сумщині провів нараду з головнокомандувачем ЗСУ Олександром Сирським і начальником Сумської ОВА Володимиром Артюхом і заслухав доповідь про оперативну обстановку в усіх районах активних дій.
  • указом доручив уряду затвердити Національну стратегію ветеранської політики та Стратегію формування системи переходу від військової служби до цивільного життя.
  • 22.08 нагородив 11 видатних діячів – вітчизняних та іноземних – за досягнення з прославлення України та зміцнення її оборони.
  • 24.08 підписав закон про заборону діяльності в Україні релігійних організацій, пов’язаних із Російською Федерацією.
  • підписав закон про ратифікацію Римського статуту Міжнародного кримінального суду та поправок до нього.
  • присвоїв нові звання головнокомандувачу ЗСУ Олександру Сирському та іншим високопосадовцям ЗСУ.
  • присвоїв нові звання голові Держспецслужби транспорту та заступнику голови СЗР.
  • присвоїв генеральське звання начальнику управління внутрішньої безпеки ДПСУ Віталію Мацаку.
  • підписав закони про підтримку військових.
  • присвоїв звання «Герой України» трьом воїнам.
  • нагородив низку військових підрозділів і навчальний центр почесними відзнаками «За мужність та відвагу».
  • відзначив державними нагородами ще 373 військових у Збройних силах України. Управлінні держохорони України, Держслужбі спецзв’язку та захисту інформації України.
  • присвоїв почесні найменування низці військових підрозділів.
  • підписав ухвалені Верховною Радою закони, зокрема, про надання легіонерам українського громадянства та повне забезпечення воїнів, які воюють на території Росії.
  • обговорив по телефону з кацлером ФРН Олафом Шольцом продовження фінансування оборонної підтримки України та використання заморожених активів РФ.
  • 25.08 присвоїв почесні найменування двом військовим частинам Національної гвардії України.

З нагоди Дня Незалежності України Президент Зеленський

  • звернувся до українського народу.
  • разом з дружиною Оленою поклав квіти до Стіни пам’яті полеглих за Україну на Михайлівській площі у Києві, взяв участь у молитві за Україну в Софійському соборі.
  • під час урочистостей до Дня Незалежності вручив нагороди українським військовослужбовцям, рідним загиблих Героїв України, видатним українським спортсменам.

***

Візити до України

Візит Прем’єр-міністра Індії Нарендра Моді до України 23.08

  • Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді обговорив з Президентом Володимиром Зеленським шляхи посилення співпраці в сільському господарстві, технологіях, фармацевтиці та інших секторах.
  • У присутності Президента Володимира Зеленського та Прем’єр-міністра Індії Нарендри Моді підписано чотири документи – це медична сфера, співпраця в аграрному напрямку, це гуманітарні відносини, це культура. А також прийнято спільну заяву щодо мирного завершення війни.
  • Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді назвав свій перший візит в Україну історичним і подякував українському народу за гостинність.

***

З нагоди Дня Незалежності до Києва прибув із візитом до Києва Президент Польщі Анджей Дуда і прем’єр-міністерка Литви Інгріда Шимоніте, які долучилися до святкувань Дня Незалежності на Софійській площі.

Президент Володимир Зеленський провів переговори із Президентом Польщі Анджеєм Дудою та Премʼєр-міністеркою Литви Інгрідою Шимоніте, під час яких обговорили ситуацію на передовій та активні дії України.

Відбулась спільна пресконференція президентів України Володимира Зеленського, Польщі Анджея Дуди та прем’єр-міністерки Литви Інгріди Шимоніте.

***

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль

  • разом із прем’єр-міністеркою Литви Інгрідою Шимоніте у Києві відвідали дитячу лікарню «Охматдит», по якій Росія завдала удару ракетою Х-101.
  • обговорив з президентом Польщі Анджеєм Дудою питання підтримки України на шляху вступу до Європейського Союзу та НАТО.

***

З 1 вересня в Україні працюватиме новий посол Польщі – колишній польський військовий і дипломат, експерт із безпекових питань Пьотр Лукасевич.

***

Візит делегації Палати представників Конгресу США 21.08 на чолі із заступником Голови Комітету з питань Збройних Сил Робом Віттманом і демократом Девідом Троном

  • Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук зустрівся з американськими конгресменами і обговорив посилення військової підтримки.
  • Міністр оборони України Рустем Умєров обговорив із делегацією Конгресу США потреби української армії та необхідність якнайшвидшого отримання дозволу від союзників на повне використання далекобійної зброї по цілях на території Росії.
  • Конгресмени у супроводі Тимчасово повіреного у справах Посольства США в Україні Роберта Нідхема відвідали українських прикордонників.

***

Делегація ЄС 20.08 розпочала триденний візит до України для оцінки прогресу виконання індикаторів Плану України за програмою Ukraine Facility.

***

Міністр оборони України Рустем Умєров 22.08 зустрівся в Києві із заступником начальника Штабу оборони Великої Британії зі стратегій та воєнних операцій Харві Смітом.

***

До Києва 23.08. прибула виконувачка обов’язків виконавчого помічника комісара Управління польових операцій митної та прикордонної служб США Діана Сабатіно разом із делегацією цього відомства.

***

Візит міністра оборони Латвійської Республіки Андріса Спрудса 23.08

  • Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук і міністр оборони Латвійської Республіки Андріс Спрудс обговорили військову підтримку та нагальні потреби Сил безпеки і оборони України, а також продовження реабілітації та навчання українських військових у Латвії.
  • Міністр оборони України Рустем Умєров та міністр оборони Латвії Андріс Спрудс обговорили шляхи подальшого посилення партнерства та зміцнення Коаліції дронів.

***

На Конгресі місцевих та регіональних рад, який відбувся у Кропивницькому, Президент назвав пріоритетними завданнями для органів місцевої влади на найближчий час підготовку до опалювального сезону, забезпечення початку навчального року по змозі у режимі офлайн, а також поглиблення співпраці з європейськими партнерами.

22 серпня відбувся VII щорічний Міжнародний ветеранський форум «Україна. Ветерани. Єдність», на якому обоговорювалися основні компоненти повернення ветеранів до цивільного життя. У Форумі брали участь Президент України, Прем'єр-міністр, міністри профільних міністерств.

В Україну з російського полону повернули 115 військовихце військовослужбовці-строковики, зокрема ті, які потрапили у полон ще в перші місяці повномасштабного російського вторгнення у 2022 році.

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України затвердило оновлений перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або які є тимчасово захопленими російськими загарбниками.

У Броварах та Борисполі на Київщині відкрилися хаби для ветеранів та їхніх родин, де необхідна допомога надаватиметься за принципом «єдиного вікна».

ГУР Міноборони України 22.08 до Дня Незалежності у рамках проєкту «Видатні розвідники» презентувало фільм про полеглого Героя України Валерія Чибінєєва.

***

Верховна Рада України

  • ухвалила закон «Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій», що забороняє діяльність релігійних організацій, пов’язаних з Російською Федерацією на території України. 23.08 Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук підписав закон.
  • ухвалила закон про ратифікацію Римського статуту Міжнародного кримінального суду та поправок до нього.
  • ухвалила в цілому проєкт Закону України «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо імплементації деяких положень Митного кодексу Європейського Союзу», чим фактично завершила впровадження основної частини митного права ЄС (EU acquis) у законодавство України.
  • ратифікувала Угоду між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії про політичне співробітництво, вільну торгівлю і стратегічне партнерство.
  • ухвалила закон щодо правового статусу іноземців та осіб без громадянства, які беруть участь у захисті територіальної цілісності та недоторканності України.
  • ухвалила закон щодо розширення кола військовозобов’язаних для надання відстрочки від призову на військову служби під час мобілізації.
  • законопроєктом №11083 про врегулювання термінології при впровадженні «розумних мереж» дозволила ТОВ «Оператор ГТС України» запроваджувати особливий режим експлуатації магістральних газогонів.

Кабінет Міністрів

  • виділив 24 млрд грн на закупівлю безпілотників для Сил безпеки й оборони.
  • ухвалив рішення розподілити близько 5 млрд грн додаткової дотації з державного бюджету на укриття в школах Чернігівської, Херсонської, Харківської, Сумської, Одеської, Миколаївської, Запорізької, Дніпропетровської областей.
  • схвалив Програму комплексного водозабезпечення територій, які постраждали від війни, що пошириться на 9 областей.
  • вніс зміни до Порядку мобілізації військовозобов'язаних, які доглядають або утримують хворих чи осіб з інвалідністю.
  • продовжив дію спецобов'язків щодо постачання газу виробникам теплової енергії до 30 квітня 2025 року (включно).
  • призначив Павла Бортнікова заступником міністра у справах ветеранів з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.
  • запустив послугу, за якою захисники зможуть побачити, які дані про них містяться в Реєстрі ветеранів війни.
  • та уряд Республіки Індія підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо індійської гуманітарної грантової допомоги для реалізації високоефективних проєктів з відновлення громад.

НЕК «Укренерго» фіналізує будівництво першої черги антидронового захисту високовольтного обладнання на 41 об’єкті, системи захисту ще 22 підстанцій облаштовує Держвідновлення.

АТ «Укргазвидобування» ввело в експлуатацію нову свердловину із добовим дебітом 107 тис. кубометрів газу.

Фонд державного майна України забезпечив за 7 місяців 2024 року близько 1,5 млрд грн надходжень до бюджету від приватизації.

За пів року 2024 р. в Україні відкрилося понад 18 тис. нових компаній, більшість яких є товариствами з обмеженою відповідальністю.

Українські аграрії станом на 23 серпня зібрали 32,02 млн тонн нового врожаю зернових та олійних культур.

Рада з відновлення Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» обрала голову, нею стала виконавча директорка БФ «Пацієнти України» Інна Іваненко.

Господарський суд Тернопільської області повернув комплекс будівель Свято-Духівського монастиря Свято-Успенської Почаївської лаври у власність держави.

Детективи БЕБ за процесуального керівництва Офісу Генпрокурора завершили розслідування стосовно бізнесмена Ігоря Коломойського та колишнього керівника столичної філії одного із банків про заволодіння понад 5,36 млрд грн і легалізацію майже 4,1 млрд грн доходів і відкрили матеріали справи для ознайомлення.

ДБР від початку повномасштабної війни відкрило 408 кримінальних проваджень за фактами зловживань посадовців територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки під час мобілізації.

Союзники і партнери

Сполучені Штати обговорюють з Україною довгострокові цілі наступу в Курській області, де ЗСУ продемонстрували творчий підхід і бойову доблесть.

Наступне засідання Контактної групи з питань оборони України (формат «Рамштайн») відбудеться 6 вересня.

США оголосили новий пакет санкцій, який охоплює близько 400 суб’єктів, пов’язаних з російськими паливно-енергетичними та металургійними секторами, фінансовою сферою та постачанням товарів подвійного призначення.

Україна та Ірландія провели фінальний раунд переговорів щодо укладення двосторонньої угоди на виконання Спільної декларації G7.

Чехія отримала ще одне важливе джерело коштів, з яких фінансуватиме постачання вкрай необхідних Україні боєприпасів великого калібру – прибутки від заморожених у країнах Європейського Союзу статків Центробанку Росії.

Німеччина передала Україні черговий пакет військової допомоги, який включає засоби ППО, дрони, допоміжні машини.

Уряд Данії 19.08 заявив про підготовку для України нового пакету допомоги вартістю 783 мільйони датських крон (115 мільйонів доларів США).

Канада виділяє 5,7 млн дол. США на роботу гуманітарних організації з підтримки українських дітей.

20 серпня Європейська комісія повторно запровадила тарифні квоти на український мед, заявивши, що обсяги безмитного імпорту меду перевищили встановлений ліміт.

Демократична партія 21.08 офіційно затвердила Камалу Гарріс кандидаткою на посаду президента США.

Губернатор штату Міннесота Тім Волз 22.08 прийняв номінацію на посаду віцепрезидента США від Демократичної партії на партійному з’їзді в Чикаго.

Президент США Джо Байден затвердив у березні таємну ядерну стратегію, яка передбачає заходи для стримування Китаю від розширення його ядерного арсеналу.

Азербайджан подав офіційну заявку на вступ до блоку БРІКС, до якого, зокрема, входять Росія та Іран.

Агентство ООН у справах біженців в Україні виділить 30 млн доларів на підтримку прифронтових громад.

Міністр оборони Нідерландів Рубен Брекельманс заявив, що Нідерланди купують для України 51 мобільний радар, які передадуть до кінця року.

Чеська ініціатива Dárek pro Putina («Подарунок для Путіна») закупила та відправила в Україну 100 дронів.

Україна та Норвегія продовжили дію Угоди про лібералізацію вантажних перевезень до кінця червня 2025 року.

У Латвії підготували до відправки в Україну найбільшу партію дронів у складі 1400 одиниць.

США готують новий пакет військової допомоги для України на $125 мільйонів.

Канада виділяє понад $7 мільйонів на реінтеграцію українських дітей після повернення з-за кордону.

ПУБЛІКАЦІЇ ТА ІНТЕРВ’Ю

19.08/ Як живе Суджа – місто, яке контролюють українські військові.

19.08/ Остання осінь «Празької весни»: хроніка окупації та опору.

19.08/ Запорізький напрямок. Чому важливо утримувати Малу Токмачку та як виглядає Оріхів.

19.08/ Два завдання арти: вразити ціль та вижити.

20.08/ РПЦ заборонено: віряни УПЦ МП можуть не хвилюватися.

20.08/ Лиманська громада: Життя на лінії вогню.

21.08/ «Залишати рідну землю – найстрашніше, що може бути» – 88-річний лемко.

21.08/ «Курська битва», швиденько заметена роспропом під килим.

22.08 «Такого ворога можна тільки випалити» – снайпер, що боронить небо над Запоріжжям.

22.08/ Роспроп поширює фейки про «мародерство» ЗСУ на Курщині.

23.08/ Наполеон, Гітлер та Арденни: Роспроп маніпулює історією для дискредитації операції ЗСУ на Курщині.

24.08/ «Війна скорочує коло «своїх» людей. Лишаються справжні» – військовий Владислав Товтин.

24.08/ Наступ росіян на Покровськ і Торецьк: що задумав ворог і які загрози створює.

Підготувала  Жанна Телеганова, Київ

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-