Військовий: В армії бракує «тиловиків», найгірша ситуація - з діловодами
Про це розповів Герой України, майор бригади НГУ Євгеній Громадський (позивний «Гром») у черговій програмі «Станція Краматорськ».
За словами офіцера, у його підрозділі не вистачає саме «тиловиків». При чому, зауважив «Гром», військові, котрі виконують цивільну роботу, отримують зарплату, рівноцінну платні їхніх бойових побратимів. Усе залежить від місця розташування підрозділу. «Якщо це в умовах ведення бойових дій – сто тисяч гривень, якщо в тилу, в районі зосередження підрозділу, – 30 тисяч», – нагадав військовий.
Найгірше в армії – з діловодами, стверджує офіцер. «Хто буде вести книгу? Командиру треба командувати, приймати важливі рішення, віддавати накази. А без заповнення необхідних документів, без цієї паперової роботи бійці не отримуватимуть виплати, не зможуть ходити у відпустки, проводити ротації», – наголосив військовий.
За словами Громадського, в армії трапляються випадки на межі безглуздя, коли через зайвий сантиметр відступу чи навпаки – через нестачу буквально кількох міліметрів військовим просто рвуть рапорти і відправляють заново писати. А під кожним таким рапортом мають стояти підписи не одного керівника, тож доводиться днями бігати і заново підписувати у всіх командирів.
«Трохи легше стало після запровадження застосунку «Армія плюс», але це полегшення для наших колег з інших підрозділів ЗСУ, бо на структуру МВС дія застосунку поки не поширюється», – зауважив офіцер.
Утім, за словами військового, армія все ж таки відчутно змінюється на краще, хоч і повільно. «Цифровізація, молоді командири, модернізація озброєння – від початку війни спостерігається позитивна динаміка змін, особливо її помічають ті, хто воює з 2014-го», – зазначив «Гром».
Повне інтерв’ю з Громадським можна переглянути на новому Ютуб-каналі Укрінформу.
Євгеній «Гром» Громадський – майор бригади НГУ, Герой України, нагороджений орденами «Золота Зірка», «За оборону Харкова» та орденом Івана Сірка ІІІ ступеня. Командував розвідувальним взводом «Бешкетники Сірка» в складі 92-ї окремої механізованої бригади.
Як повідомлялося, «Станція Краматорськ» – це спільний продукт Укрінформу та Центру протидії з дезінформацією при РНБО. Головна мета проєкту – через відверту розмову показати особисту життєву історію героя та водночас висвітлити основні російські ІПСО на тему армії та війни.
Ведучі програми Костянтин та Влада Ліберови – документальні фотографи, які фіксують події в Україні з перших днів повномасштабного вторгнення.