Битва за Україну. День дев’ятсот шістдесят восьмий

Битва за Україну. День дев’ятсот шістдесят восьмий

Укрінформ
Сили оборони звільнили та зачистили від росіян Кругляківку на Харківщині. Кіберфахівці ГУР здійснили атаку на супутниковий звʼязок у Росії

Ми зібрали для вас інформацію про дев’ятсот шістдесят восьмий день Великої війни: чим жили Україна та українці 18 жовтня 2024 року.

НАЙВАЖЛИВІШЕ

Спецпризначенці Головного управління розвідки Міністерства оборони за підтримки побратимів зі Збройних сил України звільнили та зачистили від російських загарбників село Кругляківка Харківської області та його околиці – ГУР. Операція з повернення контролю над важливим для оборони Куп’янська населеним пунктом тривала з 7 по 14 жовтня.

***

17 жовтня у Брюсселі під час спільної пресконференції з генсеком НАТО Марком Рютте Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна не створює ядерну зброю, але прагне безпекових гарантій від НАТО – Укрінформ.

Лідери країн ЄС 17 жовтня підтримали виділення Україні кредиту у 35 мільярдів євро в рамках ініціативи G7 з надання Україні кредиту в обсязі 50 мільярдів доларів за рахунок надходжень від заморожених російських активів. Активи РФ залишатимуться заблокованими до завершення Росією війни сайт – Євроради.

***

Президент Зеленський в інтерв’ю британському виданню Financial Times – Укрінформ:

- Запрошення України в НАТО є єдиним шляхом припинити війну;

- Західні чиновники бояться відкрито говорити про обмін територій на членство в НАТО;

-  Невідомо, яку підтримку США зможуть надати Україні після виборів.

Президент Зеленський у розмові з українськими журналістами – Укрінформ:

- Найближчим часом Україну відвідає команда з Білого дому, яка надасть реакцію США на План перемоги;

- У Європі визнають, що санкції проти РФ є недостатніми;

- Краще бути в НАТО, ніж мати ядерну зброю;

- Політика США після виборів впливатиме на розвиток або закінчення війни в Україні;

- Президент про далекобійну зброю: Західні країни не хочуть ризикувати поодинці;

- Скепсис щодо України в НАТО залишився у німців, позиція США стала ближчою;

- Бригада, що комплектується у Франції, буде в Україні до кінця листопада;

- У листопаді буде готовий перший варіант плану перемовин України з Росією.

***

Президент США Джо Байден прибув до Берліна з коротким візитом  – Укрінформ. Він зустрівся з федеральним президентом ФРН Франком-Вальтером Штайнмаєром, канцлером Німеччини Олафом Шольцем та главами Британії, Франції й Німеччини. Байден обговорив у Берліні ситуацію в Україні, План перемоги й заморожені активи РФ з керівництвом Німеччини та лідерами «Четвірки» – Джон Кірбі, радник президента США.

В НАТО немає консенсусу щодо вступу України в Альянс – Білий дім. Зараз відбувається активна розмова про різні елементи плану, які були викладені Зеленським, а серед членів НАТО триває дискусія щодо запрошення України.  

ЦИТАТИ

Володимир Зеленський, Президент України: «Зараз маємо діяти рішуче і в єдності, щоб не дати Путіну посилитися й розпалювати війну далі».

Рустем Умеров, міністр оборони України: «Не будучи формально членом Альянсу, Україна вже зараз має щомісячний діалог на рівні міністрів оборони, міністрів закордонних справ і керівництва країн з членами НАТО».

Ллойд Остін, міністр оборони США: «Хочу нагадати, що Україна стикнулася з найбільшою військовою силою в Європі і протягом двох з половиною років успішно захищає свою територію. Путін не досяг жодного із стратегічних завдань... Київ стоїть, український уряд не впав. Ми можемо говорити про багато інших речей, але вони (українці - ред.) були дуже успішними».

ВТРАТИ ВОРОГА

ВІЙНА 

Кіберфахівці ГУР здійснили атаку на супутниковий звʼязок у Росії – джерело. Атаковано IT-інфраструктуру національного оператора системи рухомого супутникового звʼязку «Морсвязьспутник».

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський провів робочу нараду з керівним складом ЗСУ, під час якої визначили конкретні кроки для посилення захисту неба – Укрінформ.

На фронті від початку доби 112 зіткнень, найбільше – на Курахівському напрямку. Бої тривають на п’яти напрямках – Генштаб.

Ситуація в Торецьку залишається важкою, але контрольованою, Сили оборони стримують ворога – Анастасія Бобовнікова, речниця ОТУ «Луганськ».

Генштаб бере участь у проєкті «Залізний полігон» для масштабування виробництва засобів РЕБ – пресслужба Генштабу ЗСУ. Проєкт дає змогу виробникам отримати швидкий доступ до майданчиків, оснащених необхідним обладнанням для випробування різних типів засобів радіоелектронної боротьби.

На Курахівському напрямку ворог збільшив кількість піхотних штурмів, залучає авіацію – Руслан Музичук, речник Національної гвардії України.

Близько 11 тисяч солдатів із КНДР будуть готові воювати проти України вже за два тижні – Кирило Буданов, очільник ГУР Міноборони в інтерв’ю The War Zone.

Сили оборони вночі збили 80 російських ударних дронів – Повітряні сили ЗСУ. 44 російських безпілотники локаційно втрачені, два полетіли в Білорусь.

***

В Україну повернули тіла 501 полеглого захисника – Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими. Правоохоронці разом із судово-медичними експертами встановлять особи загиблих.

У Херсоні росіяни з дрона обстріляли працівників обласної комунальної аварійно-рятувальної служби, постраждали пʼятеро людей – Херсонська ОВА.

Над Білоруссю вночі зафіксували сім російських дронів – Андрій Коваленко, керівник Центру протидії дезінформації при РНБО. Був зафіксований навіть удар російського безпілотника типу Shahed поблизу Мозиря, де є нафтопереробний завод.

Румунія піднімала винищувачі через дрон у її повітряному просторі – Reuters.

НАСЛІДКИ ВІЙНИ

Енергетика

В Україні через обстріли й техпорушення без світла 552 населених пункти – Міненерго.

Екологія

Ворог використовує довкілля як засіб ведення війни – Міноборони. Однією з головних проблем розмінування є постійний ризик нових обстрілів. Агресор застосовує касетні боєприпаси та міни, які можуть забруднити вже очищені території.

НОВИНИ: УКРАЇНА

Президент Зеленський вручив сертифікати на житло Героям України та рідним загиблих Героїв України – Офіс Президента.

***

Кабінет міністрів – Укрінформ:  

- звільнив заступника міністра агрополітики Віталія Головню,

- вніс зміни до Державної антикорупційної програми,

- схвалив законопроєкт про реформу ринку залізничних перевезень.

***

Уряд схвалив стратегію запровадження на підприємствах звітності зі сталого розвитку – Міністерство фінансів.

До Києва з візитом прибула заступниця держсекретаря США з питань цивільної безпеки, демократії і прав людини Узра Зея – посольство США в Україні.

Україна вже уклала з іншими державами 28 двосторонніх безпекових угод, кожна з яких включає пункт про гуманітарне розмінування – МВС.

Україна і Румунія підписали угоду про запобігання надзвичайним ситуаціям – Укрінформ.

Сутички біля Свято-Михайлівського кафедрального собору в Черкасах були спробою створити картинку для російської пропаганди – Євстратій (Зоря), митрополит Православної церкви України.

Червоний Хрест України попередив про шахраїв, які обіцяють за гроші знайти тіло полеглого воїна на непідконтрольній Україні території – Укрінформ.

СБУ викрила російського агента, який шпигував за Силами оборони на Куп’янському напрямку – пресцентр СБУ. Він приховано фотографував і знімав на відео розташування та передислокацію Сил оборони, а також збирав дані про напрямки руху залізничних ешелонів, які перевозили особовий склад, зброю та боєприпаси на фронт.

***

ВВП України за дев’ять місяців зріс на 4,5% – Мінекономіки.

В Україні зібрали майже 61 мільйон тонн зернових та олійних культур - Мінагрополітики.

За програмою «Національний кешбек» з 22 по 31 жовтня 2024 року понад 646 тис. українців отримають першу виплату на загальну суму 37,2 млн грн за покупки у вересні – Мінекономіки.

Група «ТАС» підписала угоду про придбання 100% акцій АТ «Ідея Банк» в Україні у польської Getin Holding за 34 млн доларів – пресслужба Групи «ТАС». Завершення угоди залежить від отримання дозволу Антимонопольного комітету України та погодження купівлі акцій Національним банком України.

Нацбанк вперше опублікував дані про обсяги використання кредитових трансферів та прямих дебетів як платіжних інструментів бізнесу та населення – Нацбанк.

Нацбанк України з 1 листопада 2024 року розпочне поступову заміну банкнот номіналами 50 та 200 гривень зразків 2003-2007 років на банкноти сучасного покоління – пресслужба Нацбанку. Громадянам не потрібно спеціально обмінювати ці банкноти, оскільки вони залишатимуться дійсними платіжними засобами.

СВІТ: ДОПОМОГА, САНКЦІЇ, ПОДІЇ

Данія оголосила пакет військової допомоги Україні на $350 мільйонів – Міністерство оборони України.

Японія передасть Україні додаткову військову техніку. Про це заявив глава оборонного відомства Японії Ген Накатані на зустрічі міністрів оборони країн НАТО в Брюсселі – NHK.

Канада передасть Україні новий пакет військової допомоги на $47 мільйонів, який включатиме стрілецьку зброю, боєприпаси та захисне спорядження – Reuters.

Уряд Фінляндії підготував всебічний план участі у відбудові України. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль за результатами зустрічі з прем’єром Фінляндії Петтері Орпо у Гельсінкі – Укрінформ.

ЄС до кінця року може переказати Україні черговий транш із програми на €50 мільярдів – Урсула фон дер Ляєн, президент Європейської комісії.

***

Лідери країн ЄС, які 17 жовтня зустрілися у Брюсселі в форматі Європейської Ради, у підсумковому документі засудили російську агресію проти України, підтвердили підтримку суверенітету та територіальної цілісності України, та наголосили, що Росія не має перемогти у своїй загарбницькій війні – сайт Євроради.

США представлять на «Рамштайні» додаткові зобов’язання щодо безпеки України. Про це повідомив радник Білого дому Джон Кірбі – Укрінформ.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль обговорив з головою Парламенту Фінляндії Юссі Халла-Ахо питання оборони й безпеки, зосередивши увагу на протидії гібридній агресії Росії – Укрінформ.

Зустріч Дениса Шмигаля з фінським колегою Петтері Орпо – Укрінформ

- Шмигаль обговорив з прем'єром Фінляндії будівництво укриттів в Україні;

- Фінляндія надасть Україні новий пакет енергетичної допомоги;

- Фінляндія провела понад 740 митних розслідувань щодо можливих порушень санкцій Росією;

Брифінг міністра оборони України Рустема Умєрова про підсумки роботи в Брюсселі – Укрінформ

- Під час засідань Ради України-НАТО та зустрічей з міністрами оборони країн-членів НАТО питання зниження мобілізаційного віку в Україні не піднімалось;

- Багато країн готові інвестувати у виробництво зброї в Україні;

- Україна розраховує на міжнародні інвестиції в оборонну промисловість та не виключає подальший експорт озброєння вітчизняного виробництва;

- Під час дискусій щодо запрошення України до НАТО не було жодних противників вступу України до Альянсу.

***

Віцепрезидентка й кандидатка у президенти США Камала Гарріс змінює стратегію своєї передвиборчої кампанії через занепокоєння успіхами Трампа – Reuters. Гарріс повертається до «образу прокурора», який вона демонструвала в липні. У штабі віцепрезидентки сподіваються, що таким чином вона зможе продемонструвати «силу» виборцям, яким може імпонувати імідж сильної людини, як у її конкурента Трампа.,

У Сербії в місті Чачак стався вибух на оборонному заводі «Слобода», є постраждалі – Укрінформ.

Кім Чен Ин назвав Південну Корею чужою і ворожою до КНДР країною та в черговий раз пригрозив застосувати силу у разі спроби Сеула порушити суверенітет його країни – KCNA.

Китай розкритикував санкції США і заперечив передавання Росії летальної зброї – China News. Речниця МЗС Китаю Мао Нін заявила, що Китай суворо контролює товари подвійного призначення, включаючи експорт дронів.

***

17 жовтня міністр закордонних справ Ізраїлю Ісраель Кац та Армія оборони Ізраїлю підтвердили ліквідацію лідера ХАМАСу, організатора різні 7 жовтня 2023 року Ях'я Сінвара – Times of Israel.

ВОРОГ

КНДР відправляє 12 тисяч військових для підтримки РФ у війні проти України – Yonhap. За даними південнокорейської розвідки, розгортання цих сил уже розпочалося.

Путін під час зустрічі з представниками ЗМІ країн-членів БРІКС назвав провокацією міркування про можливе створення Україною ядерної зброї і заявив, що будь-який крок у цьому напрямку «потягне за собою відповідну реакцію» – росЗМІ. Також Путін заявив, що не поїде на саміт «Групи двадцяти» в Бразилії, яка є учасницею Римського статуту та була б зобов’язана арештувати його за ордером Міжнародного кримінального суду.

Росія використовує мережу підставних компаній від Дубаю до Китаю, щоб транспортувати скраплений природний газ СПГ зі свого заводу Arctic LNG 2, на який минулого року США наклали санкції – Bloomberg.

Підготувала Тетяна Тиндик, Київ

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-