Дозвіл ЗСУ бити західною зброєю на 200 кілометрів змінив би ситуацію - ексгенерал НАТО
Таку думку висловив у коментарі Укрінформу бригадний генерал Бундесверу та співробітник штаб-квартири НАТО у відставці Клаус Віттманн.
«Якщо вже вони (лідери – ред.) не хочуть повністю знімати обмеження, вони могли би в такій ситуації дозволити використовувати зброю на глибину 100-200 км від українського кордону. Навіть коли обмеження були послаблені зовсім несуттєво поруч з Харківською областю, це вже призвело до великих ускладнень для загарбницьких російських військ з точки зору їх забезпечення. Це мало вплив», - сказав Віттманн.
Він зауважив, що й в цьому радіусі є багато об’єктів, які є дуже важливим для російської армії. Ексгенерал додав, що навіть подвоєння наявної наразі кількості засобів ППО не буде достатнім, щоби захистити всі українські міста, інфраструктурні об’єкти та війська на фронті, треба шукати шляхи максимального запобігання атакам, а це означає, знищувати місця розташування техніки та військ, аеродроми, логістику, пускові установки в радіусі хоча би 200 км вглиб території РФ.
«Це стало би великим кроком уперед», - повторив він.
Водночас Віттманн скептично ставиться до можливості того, що канцлер ФРН Олаф Шольц перестане чинити опір і буде «залишатися впертим» у своєму небажанні ані передати Україні ракети Taurus, ані погоджуватися з необхідністю дозволу на удари по території РФ. Шольц ховається за американського президента Джо Байдена, якого колишній німецький воєначальник також вважає «надмірно обережним». Від Байдена до того, як він залишить Білий дім, не варто очікувати якихось радикальних кроків, переконаний Віттманн, який вважає цих двох західних лідерів «переляканими».
За словами Віттманна, у Шольца немає більше аргументів окрім того, що він постійно повторює: «Я так вирішив» і наводить слова тих, хто каже, що «такою зброєю можна зруйнувати Кремль».
Саме вагання та зайва обережність призвели до неуспіху українського контрнаступу в 2023 році, стверджує екс-співробітник штаб-квартири НАТО. Він нагадав, що уряду ФРН знадобилось 3 чверті року для того, щоби схвалити рішення про відправку танків після того, як воно було проголосовано в Бундестазі.
План Перемоги Володимира Зеленського Віттманн вважає «цілком реалістичним, але лише за умови, якщо Захід зрештою почне робити достатньо» на підтримку України.
Ексгенерал також бачить за потрібне пояснювати таким політикам як Сара Вагенкнехт, які лякають поразкою Росії, та їх прихильникам, що «перемога над Росією в Україні не є тим самим, як за часи Третього Рейха – спробою окупувати та зруйнувати Росію. Це просто означає примус до виведення російських військ. Це було би перемогою України. І це залежить від нас», - підкреслив Віттманн.
Нагадаємо, Україна звернулась до Берліна з проханням передати їй ракети Taurus дальністю дії до 500 км в травні 2023 року. Попри неодноразові обговорення в Бундестазі та заклики багатьох німецьких політиків уряд ФРН відмовляється надати таку зброю, пояснюючи це небажанням ескалації. Стосовно обмежень, то Німеччина їх не запроваджувала саме через те, що вся передана з ФРН до цього зброя не є далекобійною.