Термін підготовки у навчальних центрах ЗСУ з 1 листопада збільшили до 45 діб - Генштаб
Про це в коментарі Укрінформу повідомив начальник Головного управління доктрин і підготовки Генерального штабу ЗСУ генерал-майор Ігор Палагнюк.
«Таке рішення затверджено головнокомандувачем ЗС України з огляду на поточні результати роботи, що нині триває на базі чотирьох ключових військових навчальних центрів. До пілотного проєкту, що був розроблений Головним управлінням доктрин та підготовки ГШ ЗСУ (J7), залучено близько 500 новобранців», - сказав він.
За словами Палагнюка, збільшення часу навчання впроваджується в рамках програми «Збереження життя військовослужбовців», що націлена на вдосконалення підготовки українських захисників. «Нарощення базової загальновійськової підготовки передбачає збільшення тривалості програм вогневої підготовки, домедичної практики та багатьох додаткових ввідних курсів. Швидкі зміни зумовлені практичним запитом військових частин, що виконують бойові завдання на фронті», додав начальник Головного управління доктрин і підготовки Генштабу.
Він уточнив, що нова базова програма збільшилася загалом на 78 годин.
«Серед її ключових показників можна виділити суттєве посилення вогневої підготовки – її збільшено на 33 години, а кількість навчальних вправ із 23 виконуваних раніше нині відпрацьовується у 45 варіаціях. Додаткова практика також стосуватиметься комплексної тактичної підготовки, дій особового складу щодо БПЛА та РЕБ, військової топографії, технології війни, заходів бойового досвіду, знань та навичок застосування колективної зброї тощо», – деталізував Палагнюк.
Як повідомляв Укрінформ, раніше головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський заявив, що в ЗСУ планують збільшити термін базової загальновійськової підготовки.
За словами заступника начальника Головного управління доктрин і підготовки Генштабу ЗСУ Євгена Межевікіна, програму базової військової підготовки в навчальних центрах для мобілізованих планують збільшити до 1,5 місяця. На базі чотирьох ключових навчальних центрів уже розпочався пілотний проєкт зі збільшення підготовки до 1,5 місяця, до якого наразі залучено близько 500 військовослужбовців.
Фото: 58 окрема мотопіхотна бригада імені гетьмана Івана Виговського