Російські втрати за кожні 10 днів такі самі, як за 10 років війни в Афганістані - Сибіга в ООН

Російські втрати за кожні 10 днів такі самі, як за 10 років війни в Афганістані - Сибіга в ООН

Укрінформ
Нині Росія у війні в України втрачає щоденно близько півтори тисячі військових убитими та пораненими, а за десять днів стільки, скільки Радянський Союз втратив у Афганістані за десять років.

Як передає власкор Укрінформу у Нью-Йорку, про це заявив у понеділок міністр закордонних справ Андрій Сибіга на засіданні Ради Безпеки з обговорення російського вторгнення в Україну.

«Це найкривавіші окуповані квадратні метри за всю історію, що також показує, наскільки низька ціна людського життя в Росії», – зазначив міністр.

Він розповів про обстріли житлових будинків, страти й катування українських військовополонених, злочини проти дітей.

З 2022 року Росія вбила щонайменше 659 дітей, і ця цифра продовжує зростати, сказав він.

Читайте також: Сибіга: Чим далі битиме Україна, тим коротшою буде війна

«Примусова депортація щонайменше 20 тисяч українських дітей може бути найбільшою в історії операцією з викрадення дітей, проведеною державою», – зауважив глава МЗС, додавши, що дії РФ порушують Конвенцію про геноцид.

Перелік звірств, скоєних Росією в Україні, також доводить, що нинішні міжнародні інструменти притягнення до відповідальності за злочин агресії не працюють, зазначив Сибіга, закликавши створити прецедент або змінити наявні механізми.

За його словами, зближення Росії з Північною Кореєю та Іраном створює загрози для всього світу, оскільки ці країни хочуть отримати від Москви технології для ракетної, ядерної та інших військових програм.

«Для Росії це також війна за природні ресурси, – сказав він. – Дуже колоніальний підхід. Вони намагаються захопити багаті поклади марганцевої руди, урану, титану та інших ресурсів України».

Він нагадав, що морська блокада Росією українських портів призвела до дефіциту продовольства й рекордно високих цін на продукти харчування у світі. Москва також перетворює на зброю енергетику. Ця війна стала одним з головних чинників сповільнення глобального економічного зростання та підвищення інфляції.

Кричуще порушення міжнародного права спричинило глобальну кризу безпеки, зауважив Сибіга.

Він наголосив на необхідності посилення санкцій, оскільки наступного року Москва планує виділити на воєнні потреби 146 млрд доларів, тоді як лише тіньовий флот Росії може принести щонайменше 120 млрд доларів доходів від продажу нафти.

«Ми повинні урізати ці криваві доходи», – заявив міністр.

Він закликав країни не урівнювати Україну та Росію, ставлячи в один ряд як «дві сторони війни».

«Це не конфлікт між двома сторонами. Це загарбницька війна. Росія є агресором. Україна захищається. Фальшиве моральне ототожнення має припинитися», – сказав він.

Виступаючи на засіданні Радбезу, Сибіга продемонстрував фрагмент північнокорейської балістичної ракети КН-23, знайдена після обстрілу України. «Такі смертоносні ракети падають на наших людей постійно. Вони можуть нести близько 500 кілограмів вибухівки. Останнє влучання відбулося 13 листопада у Броварах під Києвом», – зазначив він.

Як повідомляв Укрінформ, Сибіга в понеділок узяв участь у засіданні Ради Безпеки ООН з обговорення російської війни, приуроченому 1000 днів повномасштабного вторгнення.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-