Це не «диво-зброя»: Генштаб Естонії прокоментував удар армії РФ «Орєшніком» по Дніпру
Як передає Укрінформ, про це повідомляє ERR.
«Вже 1010 днів Україна протистоїть російській агресії, і оборона (України – ред.) тримається, не зламана, попри усі труднощі», – сказав Вялі під час щотижневої пресконференції Міноборони Естонії.
Він наголосив, що останній тиждень характеризувався «бандитськими» атаками Росії на енергетичну інфраструктуру Україна, а також прокоментував запуск російською армією балістичної ракети середньої дальності по Дніпру 21 листопада.
«Це, очевидно, був демонстративний удар по місту Дніпро. Наразі всі розуміють, що це не якась «диво-зброя», що тут було більше галасу, ніж змісту», – зауважив Вялі.
Водночас, додав він, така атака викликає занепокоєння, оскільки в той час, як Україна дотримується міжнародних законів війни, коли йдеться про атаки безпілотниками, Росія цього не робить.
Аналітики повідомляють про збільшення кількості «подвійних ударів», коли перший точковий удар влучає в ціль, після чого по тій самій точці завдається другий.
«Мета – влучити по рятувальниках, медичному персоналу і будь-кому, хто прибув на допомогу», – пояснив Вялі.
У 2022 році було зафіксовано 6 «подвійних ударів», у 2023 році – 12, тоді як цьогоріч – вже 20.
«Це дуже погано і свідчить про те, що Росією керують бандити», – вважає Вялі.
Як повідомляв Укрінформ, уранці 21 листопада росіяни запустили по Дніпру міжконтинентальну балістичну ракету. Очільник Кремля Путін оголосив, що російська армія вдарила по місту балістичною ракетою середньої дальності "Орєшнік", нібито у відповідь на застосування Україною американських і британських далекобійних ракет.
Своєю чергою в Білому домі заявили, що Сполучені Штати оцінили останній ракетний удар росіянами по Дніпру як запуск балістичної ракети середньої дальності.
За даними ГУР МО України, Росія завдала удару по Дніпру балістичною ракетою, ймовірно, зі складу комплексу "Кєдр".
Російський диктатор Путін на саміті країн ОДКБ в Астані заявив, що ціллю ударів новими балістичними ракетами «Орєшнік» можуть стати «центри ухвалення рішень у Києві».
Фото: ERR