Іран не надав військову допомогу Асаду через побоювання удару Ізраїлю по своїх літаках - WSJ

Іран не надав військову допомогу Асаду через побоювання удару Ізраїлю по своїх літаках - WSJ

Укрінформ
Іран відмовився надавати військову допомогу сирійському диктатору Башару Асаду у боротьбі з повстанцями через побоювання, що Ізраїль може завдати авіаударів по їхніх літаках.

Про це повідомляє The Wall Street Journal, посилаючись на сирійських посадовців, передає Укрінформ.

Як пише видання, Іран заявив Асаду, що допомога його режиму буде обмеженою, якщо вона взагалі надійде. За словами сирійських чиновників, іранські чиновники звинуватили Асада в тому, що він не підготувався до наступу повстанців, і заявили, що не змогли надіслати військове підкріплення через Ізраїль. Іранський літак, що прямував до Сирії, був змушений розвернутися через загрозу ізраїльських авіаударів, заявили офіційні особи.

Замість того, щоб надати допомогу, Іран наказав своєму Корпусу вартових ісламської революції і пов'язаним з ним ополченцям не втручатися в бойові дії, сказали сирійські чиновники. Потім Іран скоординував безпечний вихід для свого персоналу і уклав угоду про мирну передачу території повстанцям.

«І Росія, і значна частина сирійського режиму, включаючи високопоставлених політичних і військових діячів, визнали, що оточення Асада - це корабель, який тоне», - сказала Ліна Хатіб, експерт з питань безпеки на Близькому Сході і асоційований науковий співробітник Chatham House, політичного інституту в Лондоні.

Як повідомляв Укрінформ, прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу заявив, що режим Башара Асада впав завдяки ударам Ізраїлю по Ірану і «Хезболлі».

Читайте також: Американські війська завдали масованих авіаударів по об’єктах ІДІЛ у Сирії

Сам Башар Асад, після того, як на вихідних голова Національної коаліції сирійської революції та опозиційних сил Хаді Аль-Бахра оголосив про падіння його режиму, втік із Сирії, і, можливо, знаходиться у Росії.

Війна у Сирії почалася з повстання проти правління Асада в 2011 році, і повстанці утримували більшу частину Алеппо з 2012 до 2016 року, коли урядові війська відвоювали його за допомогою Росії та підтримуваних Іраном ополченців, що стало головним переломним моментом у війні. Минулої середи неочікувана атака повстанців завдала Асаду найбільшого удару за останні роки.

Фото: gettyimages

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-